Šiuo metu yra pulsiniailazeriniai valikliaiir rinkoje esantys nuolatiniai lazeriniai valikliai, kurie abu gali pašalinti nešvarumus nuo pagrindo paviršiaus. Skirtumas tik tas, kad pulsuojantislazerinis valiklisnaudoja impulsinį lazerio spinduliavimą. Nepertraukiamo lazerio valymo mašina naudoja nuolatinį lazerinį siųstuvą. Impulsinis lazerinis valiklis gali pasiekti nulinį pagrindo pažeidimą nuvalius nešvarumus, o tai tinka pagrindo paviršiui valyti produktus, kuriems keliami aukšti reikalavimai; o nuolatinis lazerinis valiklis turi beveik visus pagrindo pažeidimus ir yra tinkamas didelio ploto valymui, pvz., plieno plokščių rūdžių šalinimui, dažų šalinimui, laivų statyklos rūdžių šalinimui ir kt.
Įrangos charakteristikos:
âBekontaktis valymas, nepažeidžiant pagrindinių dalių medžiagos. Į
âNereikia jokio cheminio valymo skysčio, mažas triukšmas, saugus ir žalias. Į
âLengva valdyti, tereikia įjungti, jį galima laikyti rankoje arba kartu su manipuliatoriumi, kad būtų atliktas automatinis valymas. Į
âValymo efektyvumas yra labai didelis, taupant laiką. Į
âPirma investicija, jokių eksploatacinių medžiagų, įranga paprasta ir lengvai valdoma bei prižiūrima, taupant išlaidas. Į
Dviejų modelių skirtumai
Tiek nuolatiniai, tiek impulsiniai lazeriai gali pašalinti dažus nuo medžiagos paviršiaus, kad būtų pasiektas valymo efektas.
Tomis pačiomis galios sąlygomis impulsinių lazerių valymo efektyvumas yra daug didesnis nei nuolatinių lazerių. Tuo pačiu metu impulsiniai lazeriai gali geriau valdyti šilumos įvedimą, kad būtų išvengta per didelės substrato temperatūros ar mikrolydymosi.
CW lazeriai turi pranašumų dėl kainos, o didelio galingumo lazeriai gali būti naudojami norint kompensuoti efektyvumo spragas naudojant impulsinius lazerius. Tačiau didelės galios CW lazeriai turi didesnį šilumos įvedimą ir padidės substrato pažeidimai.
Išvada
Todėl taikymo scenarijuose yra esminis skirtumas tarp šių dviejų. Dideliam tikslumui reikalinga griežta pagrindo įkaitimo kontrolė, o taikymo scenarijus, kai substratas turi būti neardomas, pavyzdžiui, liejimo formos, turėtų būti impulsiniai lazeriai. Kai kurioms didelėms plieninėms konstrukcijoms, vamzdynams ir pan., dėl jų didelio dydžio ir greito šilumos išsklaidymo bei mažų reikalavimų pagrindo pažeidimui, galima pasirinkti nuolatinius lazerius.
Zoro