XT lazerinis pjovimo lazeriu aparatas
2023-ieji bus ypatingi verslumo metai, daug žmonių stos į metalo apdirbimo pramonę. Pastaruoju metu mūsų klientų aptarnavimo darbuotojų dažnai klientų draugai klausia „kiek kainuoja pjovimo lazeriu mašina“. Tiesą sakant, klientų aptarnavimui nėra lengva pasakyti kainą. Kadangi kaina turi diapazoną, nurodyta kaina labai skiriasi nuo tikrosios kainos, o tai tam tikru mastu paveiks abiejų šalių pasitikėjimą. Klientų draugai mano, kad mūsų įmonė nėra atsakinga už klientų aptarnavimą, nes pateikiame atsitiktines citatas. Kiek šiandien kainuoja pjovimo lazeriu mašina?
Kas yra pjovimo lazeriu mašina?
Pjovimas lazeriu reiškia energijos išlydymą ir išgaravimą, kai lazerio spindulys apšvitinamas ruošinio paviršiuje, kad būtų pasiektas pjovimo ir raižybos tikslas. Pjovimas lazeriu pasižymi didelio tikslumo, greito pjovimo, neriboto pjovimo režimo, automatinio rinkimo, medžiagų taupymo, sklandaus pjovimo ir mažų apdorojimo sąnaudų charakteristikomis. Lazerinio pjovimo staklių sistemą paprastai sudaro lazerio generatorius, (išorinis) spindulio perdavimo komponentas, darbastalis (mašina), mikrokompiuterio valdymo spinta, aušintuvas ir kompiuteris (aparatinė ir programinė įranga).
Koks yra lazerinio pjovimo mašinos principas?
Lazerio generatoriaus skleidžiamas lazerio spindulys naudojamas didelio galingumo tankio lazerio spinduliui fokusuoti per optinio kelio sistemą. Lazerio šilumą sugeria ruošinio medžiaga, o ruošinio temperatūra smarkiai pakyla. Pasiekusi virimo temperatūrą, medžiaga išgaruoja ir pradeda formuotis skylė. Esant aukšto slėgio oro srautui, santykinė sijos ir ruošinio padėtis juda, o medžiaga galiausiai sudaro tarpą. Proceso parametrai siuvimo metu (pjovimo greitis, lazerio galia, dujų slėgis ir kt. bei judėjimo kelias valdomi skaitmenine valdymo sistema, o tarpelyje esantis šlakas pašalinamas pastovaus slėgio pagalbinėmis dujomis).
Kokį procesą naudoja pjovimo lazeriu mašina?
Lazerinio pjovimo staklių įranga vis labiau brandinama įvairiose įrankių pramonės šakose, tokiose kaip lazerinio pjovimo staklės, lazerinio graviravimo staklės, lazerinis indikatorius, lazerinio suvirinimo aparatas ir tt Taigi kaip veikia pjovimas lazeriu ir kaip atskirti gerą ir blogą pjovimą lazeriu? Visų pirma, lazerio energija yra sutelkta į didelio tankio spindulį šviesos pavidalu. Sija perduodama į darbinį paviršių, kad būtų sukurta pakankamai šilumos, kad ištirptų medžiaga, ir tiesiogiai pašalinamas išlydytas metalas kartu su aukšto slėgio dujomis, kurios yra bendraašios su sija, kad būtų pasiektas pjovimo tikslas. Tai rodo, kad pjovimo lazeriu apdorojimas ir apdirbimas iš esmės skiriasi.
Ką gali pjauti lazeriu pjovimo mašina?
konstrukcinis plienas
Ši medžiaga gali gauti gerų rezultatų pjaunant deguonimi. Kai deguonis naudojamas kaip perdirbimo dujos, pjovimo briauna bus šiek tiek oksiduota. Iki 4 mm storio plokštes galima pjauti aukštu slėgiu naudojant azotą kaip apdorojimo dujas. Tokiu atveju pjovimo briauna nebus oksiduota. Plokštėms, kurių storis didesnis nei 10 mm, lazeriu naudojamos specialios plokštės, o geresnius rezultatus galima gauti apdirbant ruošinio paviršių aliejumi.
Nerūdijantis plienas
Jei pjovimo galo oksidacija yra priimtina, galima naudoti deguonį. Neoksiduotos šluostės kraštai gaunami naudojant azotą, todėl nereikia apdoroti. Alyvos plėvelė, padengta plokštės paviršiumi, gali gauti geresnį perforacijos efektą, nesumažinant apdorojimo kokybės.
aliuminio
Aliuminis, turintis didelį atspindį ir šilumos laidumą, bet storis mažesnis nei 6 mm, gali būti pjaustomas pagal lydinio tipą ir lazerio funkciją. Pjaunant deguonimi, pjovimo paviršius yra šiurkštus ir kietas. Kai naudojamas azotas, pjovimo paviršius yra minkštas. Grynas aliuminis yra labai grynas ir sunkiai pjaustomas, todėl jį galima pjaustyti tik tada, kai sistemoje yra sumontuotas atspindintis sugėrimo įtaisas. Priešingu atveju atspindys gali pažeisti optinius komponentus.
titano
Titano plokštė supjaustoma argonu ir azotu kaip apdorojimo dujos. Kiti parametrai gali būti susiję su nikelio chromo plienu.
Varis ir žalvaris
Abi medžiagos turi didelį atspindį ir gerą šilumos laidumą. Ne didesnio kaip 1 mm storio žalvarį galima pjauti azotu. Galima pjauti varį, kurio storis mažesnis nei 2 mm, o dujoms apdoroti reikia naudoti deguonį. Varį ir žalvarį galima pjauti tik tuomet, jei sistemoje yra įrengtas atspindintis sugėrimo įtaisas. Priešingu atveju atspindys gali pažeisti optinius komponentus.
Lazerinio pjovimo staklių kainų palyginimas
Šiuo metu pjovimo lazeriu staklių kainos rinkoje svyruoja nuo 100 000 iki milijonų. Visi jie sako, kad jų mašinos gali apdoroti įvairias metalines medžiagas. Tačiau negalime paneigti jų teiginių.
Vis dar turime apsvarstyti įrangą iš daugelio aspektų. Paprastai dažniausiai naudojama lazerinio pjovimo staklių įranga, kurios galia yra apie 3000 W. Kadangi šia įranga galima apdoroti plonas ir kiek storesnes plokštes.
Jei perkate per mažos galios lazerinę pjovimo mašiną, ji gali stovėti naudojimo metu. Kadangi galia per maža, pjovimo raštas turi būti blogas.