Kaip įvertinti lazerinio pjovimo mašinos pjovimo kokybę

- 2023-01-31-

Xintian lazerinio pjovimo lazeriu mašina

 

Naudojant lazerinį pjovimo įrenginį metalui apdoroti, kartais lazerinio pjovimo mašinos pjovimo efektas nėra geras ir pjovimo kokybė nėra tinkama. Taip ne tik švaistomos medžiagos, bet ir sunaudojamos pažeidžiamos pačios lazerinio pjovimo mašinos dalys. Kaip įvertinti pjovimo kokybę? Koks yra kvalifikuoto pjovimo efektas ir kaip jį įvertinti. Toliau Xintian lazerinio pjovimo mašinos gamintojas padės suprasti pluošto lazerinio pjovimo mašiną ir įvertinti jos apdorojimo kokybę.

 

1Lazerinis pjovimo aparatas naudojamas pjaustyti ruošinį su lygiu paviršiumi, keliomis linijomis ir be trapių lūžių.

 

Pjaunant metalo lakštą lazeriu, išlydytos medžiagos pėdsakai neatsiras pjūvyje po vertikaliu lazerio spinduliu, o bus išpurkšti už lazerio spindulio. Dėl to pjovimo briaunoje susidaro lenktos linijos, kurios glaudžiai seka judantį lazerio spindulį. Siekiant ištaisyti šią problemą, naudojant mažą padavimo greitį pjovimo proceso pabaigoje galima iš esmės pašalinti linijų susidarymą.

 

2Pjovimo tarpo plotis

 

Paprastai, kai apdirbimui naudojame lazerinę pjovimo mašiną, kartais susidaro didelis pjovimo tarpas, dėl kurio ruošinio pjovimo tikslumas sumažės ir neatitiks gamybos reikalavimų. Ką daryti, jei susiduriu su tokia problema. Aš sugalvojau tris variantus.

 

1. Patikrinkite, ar nėra problemų dėl židinio nuotolio. Ypatingą dėmesį atkreipkite į objektyvo valymą, naujo objektyvo židinio nuotolio keitimą ir tinkamo židinio nuotolio vertės reguliavimą.

 

2. Patikrinkite, ar objektyvas nepažeistas ar nešvarus, nes dėl to lazeris išsisklaidys ir padidės lazerio spindulys. Vienintelis būdas yra pakeisti arba išvalyti objektyvą.

 

3. Lazeris taip pat yra veiksnys, kurio negalima ignoruoti. Patikrinkite lazerio taško kokybę. Jei yra ryškių dėmių ar dėmių, skylių, skylių ir pan., kryptis turi būti lazerio atramos taškas. Sprendimas reikalauja sureguliuoti laikiklį, sukimosi kryptį ir pakeisti lazerį.

 

4. Per didelis oro slėgis pjovimo deguonimi metu sudegins pjovimo paviršių ir padidins pjovimo siūlę.

 

5. Dėl bendraašio nesutapimo įpjova taip pat padidės.

 

Didelė lazerinio pjovimo siūlė nėra didelė problema, tačiau po apdorojimo ir gamybos periodo įrangą reikia prižiūrėti. Tiesą sakant, naudojimo procese bus keletas nedidelių išimčių. Tam reikia gerai atlikti techninės priežiūros darbą, kad užtikrintume efektyvų lazerinio pjovimo staklių veikimą ir sukurtume didesnę vertę vartotojams.

 

Trečia, plyšio ir šilumos paveiktos zonos statmenumas

 

x

 

Ketvirta, nedega medžiaga, nesusidaro išlydytas sluoksnis, nesusidaro didelis šlakas

 

Metalo lazerinio CNC pjovimo staklių šlakas daugiausia atsispindi nuosėdose ir sekcijų šlakuose. Medžiagos nusėdimas susidaro dėl specialaus riebaus skysčio sluoksnio ant ruošinio paviršiaus prieš išlydant ir perforuojant lazeriu. Dujinimo ir įvairių medžiagų klientui nereikia pūsti ir pjaustyti, tačiau išleidimas aukštyn arba žemyn taip pat susidarys nuosėdų paviršiuje. Įdubų susidarymas yra labai svarbus veiksnys, lemiantis pjovimo lazeriu kokybę. Kadangi sruogų pašalinimas reikalauja papildomo darbo, sruogų stiprumas ir kiekis gali tiesiogiai nulemti pjovimo kokybę. Erškėčių sunkumas ir skaičius gali tiesiogiai nulemti pjovimo kokybę.

 

5Grubus dengimas atliekamas pjovimo paviršiuje, o paviršiaus šiurkštumo dydis yra raktas į lazerio pjovimo paviršiaus kokybę.

 

Tiesą sakant, metalo lazerinio pjovimo staklės pjovimo sekcijos tekstūra turi tiesioginį ryšį su šiurkštumu. Dėl prastų pjovimo savybių pjūvio tekstūra tiesiogiai padidins šiurkštumą. Tačiau, atsižvelgiant į šių dviejų skirtingų poveikių priežasčių skirtumus, analizuodami metalo lazerinio CNC pjovimo staklių apdirbimo kokybę, mes paprastai jas analizuojame atskirai. Pjovimo lazeriu dalis sudarys vertikalią liniją. Linijos gylis lemia pjovimo paviršiaus šiurkštumą. Kuo šviesesnė linija, tuo sklandesnis pjūvis. Šiurkštumas turi įtakos ne tik briaunų išvaizdai, bet ir trinties savybėms. Daugeliu atvejų šiurkštumas turėtų būti kiek įmanoma sumažintas, todėl kuo lengvesnė tekstūra, tuo aukštesnė pjovimo kokybė, naudojant metalo medžiagas tai neišvengiamai sukels terminį šoką, o jo apraiškos daugiausia apima tris aspektus.

 

1. Šilumos paveikta zona.

 

2 Įdubimai ir korozija.

 

3 Medžiagų deformacija.

 

Šilumos paveikta zona reiškia pjovimą lazeriu. Kai įkaista šalia pjovimo esanti vieta, pasikeičia metalinė konstrukcija. Pavyzdžiui, kai kurie metalai sukietėja. Šilumos paveikta zona reiškia zonos, kurioje keičiasi vidinė struktūra, gylį. Įdubimas ir korozija yra žalingas poveikis pjovimo briaunos paviršiui ir turi įtakos išvaizdai. Jie atsiranda dėl pjovimo klaidų, kurių paprastai reikėtų vengti. Galiausiai, jei dėl pjovimo detalė smarkiai įkaista, ji deformuosis. Tai ypač svarbu atliekant smulkųjį apdirbimą, kai profilis ir juosta paprastai yra tik kelių dešimtųjų milimetro pločio. Lazerio galios valdymas ir trumpų lazerio impulsų naudojimas gali sumažinti komponentų įkaitimą ir išvengti deformacijos.

 

Be pirmiau minėtų principų, lydymosi sluoksnio būklė ir galutinė forma apdorojimo metu tiesiogiai veikia aukščiau nurodytus apdorojimo kokybės vertinimo rodiklius. Pjovimo lazeriu paviršiaus šiurkštumas daugiausia priklauso nuo šių trijų aspektų:

 

1. Vidiniai pjovimo sistemos parametrai, tokie kaip taško režimas, židinio nuotolis ir kt.

 

2. Pjovimo proceso parametrus galima reguliuoti, pvz., galią, pjovimo greitį, pagalbinių dujų tipą ir slėgį.

 

3 Fiziniai apdirbimo medžiagų parametrai, tokie kaip lazerio sugertis, lydymosi temperatūra, išlydyto metalo oksido klampumo koeficientas, metalo oksido paviršiaus įtempimas ir kt. Be to, ruošinio storis taip pat turi didelę įtaką paviršiaus kokybei pjovimo lazeriu metu. . Santykinai kalbant, kuo mažesnis metalo ruošinio storis, tuo didesnis pjovimo paviršiaus šiurkštumo lygis.

 

Kodėl dauguma metalo apdirbimo klientų dabar renkasi optinio pluošto lazerinio pjovimo stakles, nes ji turi tam tikrų pranašumų kaip pažangaus produktyvumo atstovė.

 

1. Jis tinka visų rūšių metalo lakštų apdirbimui ir turi tam tikrų pranašumų apdorojant metalo lakštus iki 20 mm.

2. Bet kokia sudėtinga grafika gali būti apdorojama tol, kol ji nupiešta kompiuteryje ir įvedama į valdymo sistemą.

3. Didelis pjovimo tikslumas, maža šiluminė deformacija, bekontaktis apdorojimas ir iš esmės jokio antrinio paviršiaus poliravimo.

4. Naudojimo kaina yra maža. Vėlesniam naudojimui reikalingos tik pagrindinės elektros ir papildomų dujų sąnaudos.

5. Jis yra draugiškas aplinkai, netriukšmingas ir neteršia supančios aplinkos.