Xintian Laser - pjovimo lazeriu mašina metalui pjauti
Pjovimo lazeriu mašina yra pažangi technologija, integruojanti šviesą, mašinas ir elektrą. Impulsinis lazeris taikomas metalinėms medžiagoms, o nuolatinis lazeris – nemetalinėms medžiagoms. Pirmoji yra svarbi lazerinio pjovimo technologijos taikymo sritis ir tapo pagrindine metalo medžiagų apdirbimo įranga. Kai perkame lazerinio pjovimo stakles, kai kurie klientai lygina importuotas mašinas su vietinėmis, kai kurie klientai lygina kainą, o kai kurie klientai lygina konfigūraciją, kai kurie klientai lygina prekių ženklus, tačiau nesvarbu, ar jie perka importuotus ar vietinius gaminius, reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus.
Dabartiniams metalo apdirbimo klientams metalo lazerinis pjovimo staklės yra esminė pagrindinė šiuolaikinio apdirbimo įranga, tačiau pirkdami atitinkamus gaminius pamatysime, kad šio prekės ženklo optinio pjovimo staklės veikimas yra labai stabilus, o pjovimas kokybė ir aptarnavimas po pardavimo yra puikūs. Dabar Kinijos rinkoje yra dešimtys ar net šimtai lazerinių pjovimo staklių markių. Yra prieinami. Susiduriame su įvairiausių metalo lazerinio pjovimo staklių markių įvairove, kaip galime išsirinkti pjovimo lazeriu stakles, kurios būtų ir paprastos, ir ekonomiškos.
Tai daugiausia prasideda nuo keturių aspektų: vaizdo kūrimo, efektyvumo, plaukų pūtimo ir kirpimo greičio.
Ar pjovimas pakankamai tikslus, galima spręsti pagal vaizdo linijų lygumą. Gražios grafikos kūrimas yra pats didžiausias lazerinio pjovimo mašinos veikimo išbandymas.
Dėl skirtingų galios modelių pjovimo lazeriu mašina gali pjauti įvairaus storio plokštes. Tai taip pat gali padėti nustatyti kokybę žiūrint, kokiai plokštelei tinka pjovimo lazeriu mašina.
Faktiniame apdorojimo procese pluošto lazerinio pjovimo galimybės yra įvairios. Žinoma, tai turės įtakos ir jų kokybei. Norint pasiekti norimą efektą, kai kurias medžiagas gali prireikti daugiau ar mažiau pūsti, todėl gamybos procese taip pat galima nenaudoti jokių medžiagų. Kartais reikia pūsti pagal visos medžiagos būklę, kad būtų pasiektas norimas efektas.
Skirtingos kokybės lazerinio pjovimo staklės taip pat turės skirtingą pjovimo greitį bet kuriuo metu.
Iš pirmiau minėtų keturių aspektų iš esmės galima nustatyti pluošto lazerinio pjovimo mašinos kokybę. Žinoma, lazerinį pjaustytuvą galima pasirinkti pagal konkrečią pjaunamą medžiagą ir storį, kad būtų užtikrinta maksimali lazerinio pjaustyklės vertė.
Šeši metalo lazerinio pjovimo staklių gaminio kokybės vertinimo principai.
1. Pjovimo paviršius yra lygus, jame nėra dryžių, įbrėžimų ir trapių lūžių.
Kai metalo lazerinio pjovimo mašina pjauna storas plokštes, išlydytas metalas niekada neatsiras pjūvyje lazerio spindulio viršuje, o bus purškiamas po lazerio spindulio. Todėl pjovimo briaunoje suformuota kreivė glaudžiai seka judantį lazerio spindulį. Norėdami išspręsti šią problemą, mes sulėtiname tik segmentavimo proceso pabaigoje, todėl iš esmės pašaliname linijų generavimą.
2. Pjovimo tarpo dydis.
Plyšio plotis yra palyginti siauras, o tai daugiausia susiję su lazerio spindulio taško skersmeniu. Paprastai tariant, metalo lazerinio pjovimo mašinos pjovimo plotis neturi įtakos pjovimo kokybei. Pjovimo plotis turi didelę įtaką ir yra ypač tikslaus konfigūracijos failo dalis. Taip yra todėl, kad pjovimo plotis nustato išorinę dalį su mažiausiu kontūru. Didėjant plokštės storiui, padidės ir pjovimo plotis. Todėl, norint užtikrinti tokį patį aukštą tikslumą, nesvarbu, koks didelis būtų pjovimo plotis, ruošinys turi būti pastovus lazerinio pjovimo mašinos apdirbimo srityje.
3. Plyšio statmenumas yra geras, o šilumos poveikio zona yra maža.
Apskritai metalo lazeriniu pjovimo stakle nupjautos medžiagos pjūvio statmenumas, mažesnis nei 5 mm, niekada negali būti pagrindinis vertinimo veiksnys, tačiau didelės galios lazerinio pjovimo atveju, jei apdorotos medžiagos storis viršija 10 mm, pjovimo briaunos statmenumas. tampa labai svarbus. Kai lazerio spindulys nukrypsta nuo židinio, pjūvis tampa platesnis į viršų arba atsižvelgiant į židinio padėtį. Pjovimo briauna keliais milimetrais nukrypsta nuo vertikalios linijos. Kuo vertikalesnis kraštas, tuo aukštesnė pjovimo kokybė. Jiatai lazerinio pjovimo staklės naudojamas IPG lazeris ir staklių skleidžiamas lazerio spindulys yra labai stabilūs. Viršutinė ir apatinė 10 mm gaminių paklaidos gali būti kontroliuojamos 0,3 mm ribose.
4. Nedega medžiaga, nesusidaro išlydytas sluoksnis, nesusidaro didelis šlakas.
Metalo lazerinio CNC pjovimo staklių šlakas daugiausia atsispindi nusėdimo ir sekcijos šlaugyte. Medžiaga nusodinama ant ruošinio paviršiaus. Prieš pjovimo lazeriu rezultatą, speciali alyva pradėjo tirpti. Klientas niekada neturi nupūsti garavimo ir įvairių medžiagų, kad būtų pašalintas ir supjaustytas, tačiau išleidimas į viršų arba į apačią taip pat sudarys nuosėdas ant paviršiaus. Įdubimų susidarymas yra vienas iš svarbių veiksnių, turinčių įtakos pjovimo lazeriu kokybei. Kadangi sruogų pašalinimas reikalauja papildomo darbo, sruogų stiprumas ir kiekis gali tiesiogiai nulemti pjovimo kokybę.
5. Pjovimo medžiagų terminis poveikis.
Kaip tam tikra terminio pjovimo apdorojimo įranga, metalo lazerinio pjovimo staklės tikrai turės šiluminį poveikį metalinėms medžiagoms naudojimo procese. Jo veikimas daugiausia apima tris aspektus: 1 Karščio paveikta zona. 2. Įdubimas ir korozija. 3. Medžiagos deformacija.
Šilumos paveikta sritis reiškia plotą, esantį šalia įkaitusios pjovimo vietos palei lazerinį pjovimą. Be to, keisis ir metalo struktūra. Pavyzdžiui, kai kurie metalai sukietėja. Šilumos paveikta zona reiškia zonos, kurioje keičiasi vidinė struktūra, gylį. Todėl pjovimui naudojami įdubimai ir erozija.
Krašto paviršius yra neigiamai paveiktas, o tai turi įtakos išvaizdai. Jie atsiranda dėl įprastų knygų karpymo klaidų ir jų reikėtų vengti. Jei pjaunant dalis greitai įkaista, ji deformuosis. Tai yra svarbiausia smulkaus apdirbimo metu, nes profilis ir juosta čia paprastai yra tik kelių milimetrų pločio. Lazerio galios valdymas ir trumpo lazerio impulso naudojimas gali sumažinti dalies įkaitimą ir išvengti deformacijos.
6. Atlikite grubų pjovimo paviršiaus galvanizavimą, o paviršiaus šiurkštumo dydis yra raktas į lazerio pjovimo paviršiaus kokybę.
Tiesą sakant, metalo lazerinio pjovimo staklės pjovimo sekcijos tekstūra turi tiesioginį ryšį su šiurkštumu. Dėl prastų pjovimo savybių pjūvio tekstūra tiesiogiai lems santykinai didelį šiurkštumą. Tačiau, atsižvelgdami į šių dviejų skirtingų poveikių priežasčių skirtumus, paprastai analizuojame metalinius lazerius.
Taip pat analizuojama CNC pjovimo staklių apdirbimo kokybė. Pjovimo lazeriu dalis sudarys vertikalią liniją. Linijos gylis lemia pjovimo paviršiaus šiurkštumą. Kuo šviesesnė linija, tuo sklandesnis pjūvis. Šiurkštumas turi įtakos ne tik briaunų išvaizdai, bet ir trinties savybėms. Daugeliu atvejų šiurkštumą reikia sumažinti, todėl kuo šviesesnė tekstūra, tuo aukštesnė pjovimo kokybė.
Be minėtų šešių principų, išlydyto sluoksnio būklė ir forma pjovimo lazeriu metu tiesiogiai veikia aukščiau nurodytus apdorojimo kokybės vertinimo rodiklius.
Pjovimo lazeriu paviršiaus šiurkštumas priklauso nuo šių trijų aspektų
Reguliuojami proceso parametrai pjovimo procese, tokie kaip galia, pjovimo greitis, pagalbinių dujų tipas ir slėgis;
būdingi pjovimo sistemos parametrai, tokie kaip taškinis režimas, židinio nuotolis ir kt.;
Apdorojamos medžiagos fiziniai parametrai, tokie kaip lazerio absorbcija, lydymosi temperatūra, išlydyto metalo oksido klampos koeficientas, metalo oksido paviršiaus įtempis ir kt.
Be to, apdirbtų dalių storis taip pat turi didelę įtaką pjovimo lazeriu paviršiaus kokybei. Santykinai kalbant, kuo mažesnis metalo ruošinio storis, tuo didesnis pjovimo paviršiaus šiurkštumo laipsnis.
Aukštos kokybės lazerinio pjovimo staklės, jei žiūrite į aukščiau nurodytus veikimo aspektus, pakanka, nesvarbu, ar naudojamos vietinės, ar importuotos lazerinio pjovimo staklės.