XT Lazerinio metalo lazerinio pjovimo staklės
Metalo lazerinio pjovimo staklės yra optinio pluošto lazerinio pjovimo staklės, specialiai naudojamos metalinėms plokštėms / vamzdžiams pjauti. Pagrindinės jo savybės yra bekontaktis lazerio apdorojimas, greitas greitis, geras pjovimo efektas ir didelis efektyvumas. Dabar metalo lazerinio pjovimo staklės plačiai naudojamos metalo medžiagų pjovimui visose gyvenimo srityse. Metalo lazerinio pjovimo staklės yra tam tikra automatinio rinkimo staklių įranga, kuri gali sutaupyti daug medžiagų, o metalo lazerinio pjovimo staklės nupjauta medžiaga yra labai plokščia, o jos pjūvis yra labai sklandus. Metalo lazerinio pjovimo staklių kaina nėra pigi, o bendra kaina matuojama dešimtyje tūkstančių, tačiau tokia įranga gali sumažinti apdorojimo išlaidas operacijos metu.
Ar žinote, kas yra lazeris lazerio pjovimo mašinoje? Lazeris yra tam tikras spindulys, turintis labai stiprią atpalaidavimo galimybę. Lazeriu galima pasiekti itin greitą pjovimą per labai trumpą laiką. Metalo pjovimo staklės gali sutaupyti darbo ir laiko. Ar žinote metalo lazerinio pjovimo staklių principą? Pažvelkime į metalo lazerinio pjovimo staklių principą.
Pjovimas lazeriu yra skirtas naudoti fokusuotą didelio galingumo tankio lazerio spindulį ruošiniui apšvitinti, kad apšvitinta medžiaga galėtų greitai ištirpti, išgaruoti, išsipūsti arba pasiekti užsidegimo tašką. Tuo pačiu metu ruošinį galima nupjauti naudojant greitaeigį oro srautą, kuris yra bendraašis su sija, kad išpūstų išlydytą medžiagą. Pjovimas lazeriu priklauso terminio pjovimo metodų klasifikacijai. Pjovimas lazeriu gali būti suskirstytas į keturias kategorijas: pjovimas lazeriu, lydymas lazeriu, pjovimas deguonimi lazeriu ir lazerinis rašymas bei kontroliuojamas lūžis.
1) Pjovimo lazeriu metu naudojamas didelio energijos tankio lazerio spindulys ruošiniui šildyti, todėl temperatūra greitai pakyla, per labai trumpą laiką pasiekia medžiagos virimo tašką, o medžiaga pradeda garuoti ir formuoti garus. Garai išsklinda dideliu greičiu ir tuo pat metu sudaro įpjovą ant medžiagos. Medžiagų garavimo šiluma paprastai yra didelė, todėl pjovimui lazeriu reikia didelės galios ir galios tankio.
Pjovimas lazeriu dažniausiai naudojamas itin plonoms metalinėms medžiagoms pjauti.
2) Pjaustymas lazeriu Lydant lazeriu, metalo medžiaga išlydoma lazeriu kaitinant, o po to per antgalį koaksialiai su spinduliu purškiamos neoksiduojančios dujos (Ar, He, N ir kt.), o skystas metalas išleidžiamas, kad susidarytų pjūvis dėl stipraus dujų slėgio. Pjovimas lazeriu neturi visiškai išgaruoti metalo. Reikalinga energija yra tik 1/1 garinimo pjovimo energijos. Pjovimas lazeriu dažniausiai naudojamas kai kurių neoksiduojančių medžiagų arba aktyvių metalų, tokių kaip nerūdijantis plienas, titanas, aliuminis ir jų lydiniai, pjaustymui.
3) Lazerinio pjovimo deguonimi principas yra panašus į oksiacetileno pjovimą. Jis naudoja lazerį kaip pakaitinimo šilumos šaltinį ir deguonį bei kitas aktyvias dujas kaip pjovimo dujas. Viena vertus, įpurškiamos dujos veikia kartu su pjovimo metalu, o oksidacijos reakcija išskiria didelį oksidacijos šilumos kiekį. Kita vertus, išsilydę oksidai ir išlydytos medžiagos išpučiamos iš reakcijos zonos, kad metale susidarytų įpjova. Kadangi oksidacijos reakcija pjovimo procese gamina daug šilumos, pjovimui lazeriu deguonimi reikia tik 1/2 energijos, o pjovimo intensyvumas yra daug didesnis nei pjovimo lazeriu garinimo ir lydymosi metu.
Lazerinis pjovimas deguonimi daugiausia naudojamas anglies plienui, titano plienui, terminio apdorojimo plienui ir kitoms lengvai oksiduojamoms metalinėms medžiagoms.
4) Lazerinis įbrėžimas ir kontrolinis lūžis.
Lazerinis braižymas yra naudojant didelio energijos tankio lazerį, kad nuskaitytų trapios medžiagos paviršių, kad medžiaga išgaruotų į mažą griovelį, o tada taikomas tam tikras slėgis, trapi medžiaga įtrūks išilgai mažo griovelio. Lazeriniai lazeriai paprastai yra Q perjungiami lazeriai ir CO2 lazeriai.
Kontroliuojamas lūžis yra naudojamas staigus temperatūros pasiskirstymas, kurį sukuria lazerinis griovelis, siekiant sukurti vietinį šiluminį įtempį trapiose medžiagose ir priversti medžiagas lūžti išilgai mažo griovelio.
Aukščiau pateiktas metalo lazerinio pjovimo staklių ir metalo lazerinio pjovimo staklių principas.