Kaip valyti lazerinio pjovimo mašinos lęšį

- 2023-02-16-

XT Lazerinis-lazerinis pjovimo aparatas

Lazerinio pjovimo mašinos fokusavimo objektyvas yra gana tikslus optinis elementas, o jo švara tiesiogiai veikia lazerinio pjovimo mašinos apdorojimo našumą ir kokybę.



Kadangi lazerinės sistemos optinis lęšis yra sunaudojamas, labai būtina reguliariai atlikti fokusavimo lęšio priežiūrą. Siekiant kuo ilgiau pailginti lęšio tarnavimo laiką ir sumažinti naudojimo išlaidas, objektyvas turi būti valomas griežtai laikantis šios specifikacijos. Keičiant optinius lęšius reikia įdėti, patikrinti ir sumontuoti, kad būtų išvengta lęšių pažeidimo ir užteršimo. Įdėjus naują objektyvą, jį reikia reguliariai valyti.

Pjaunant medžiagas lazeriu, nuo darbinio paviršiaus išsiskirs daug dujų ir purslų, taip sugadindami objektyvą. Kai teršalai patenka ant lęšio paviršiaus, jie sugers lazerio spindulio energiją ir sukels terminio lęšio efektą. Jei objektyvas nėra veikiamas šiluminės įtampos, operatorius gali jį išardyti ir išvalyti. Lęšio montavimo ir valymo metu bet kokios klampios medžiagos, net ir ant nago atspausdinti aliejaus lašeliai padidins lęšio sugertį ir sumažins tarnavimo laiką. Reikia imtis šių atsargumo priemonių:.

1. Išimkite fokusavimo lęšį iš objektyvo rėmelio: atsukite tvirtinimo varžtus ir nemontuokite objektyvo plikais pirštais. Dėvėkite pirštų galiukus arba gumines pirštines.

2. Nenaudokite aštrių įrankių, kad nesubraižytumėte objektyvo paviršiaus.

3. Fotografuodami objektyvu nelieskite plėvelės sluoksnio, o laikykite už objektyvo krašto.

4. Lęšį reikia išbandyti ir nuvalyti sausoje ir švarioje vietoje. Gerame darbo stalo paviršiuje bus keli sluoksniai popierinių rankšluosčių ir keli popieriniai rankšluosčiai lęšiams valyti.

5. Naudotojai turėtų vengti kalbėtis su fotoaparatu ir laikyti maistą, gėrimus ir kitus galimus teršalus nuo darbo aplinkos.

Lęšių valymo procese turėtų būti naudojami santykinai mažos rizikos metodai. Šiuo tikslu nustatyti šie veikimo žingsniai ir vartotojai gali juos naudoti pagal poreikį:

1. Plaukų džiovintuvu nupūskite ant originalaus objekto paviršiaus plūduriuojančius objektus, ypač lęšius, kurių paviršiuje yra smulkių dalelių ir pūslelių. Šis žingsnis yra būtinas. Tačiau nenaudokite suspausto oro gamybos linijoje, nes ore bus alyvos rūko ir vandens lašelių, kurie dar labiau užterš objektyvą.

2. Lęšį švelniai nuvalykite analitiškai grynu acetonu, laboratoriniu popieriniu minkštu vatos tamponu pamerkite atitinkamą kiekį acetono arba didelio alkoholio ir švelniai pasukite pagal laikrodžio rodyklę nuo objektyvo centro iki krašto. Jei reikia, reikia nuvalyti abi objektyvo puses. Atkreipkite dėmesį, kai šveičiate. Jei objektyvas turi du padengtus paviršius, pvz., lęšį, kiekvieną paviršių reikia nuvalyti tokiu būdu. Pirmoji pusė turi būti apsaugota ant švaraus objektyvo popieriaus lapo.

3. Jei acetonu nepavyksta pašalinti visų nešvarumų, nuvalykite jį rūgštiniu actu. Valant rūgštiniu actu, jis naudojamas nešvarumams tirpinti ir nešvarumams pašalinti, tačiau nepažeis optinio lęšio. Šis actas gali būti laboratorinis (praskiestas iki 50% koncentracijos) arba buitinis baltasis actas ir 6% acto rūgšties. Valymo procedūra yra tokia pati kaip ir acetono, tada acetonu pašalinkite rūgštinį actą ir nusausinkite lęšį. Šiuo metu vatos gumulėlį reikia dažnai keisti, kad jis visiškai sugertų rūgštį ir hidratuotų. Kol bus išvalytas.

4. Kai valant negalima pašalinti teršalų ir objektyvo pažeidimų, ypač kai plėvelė apdegusi dėl metalo purslų ir nešvarumų, vienintelis būdas atkurti gerą veikimą yra pakeisti objektyvą.

5. Įdėkite objektyvo vamzdelį ir oro antgalį, sureguliuokite židinio nuotolį ir priveržkite tvirtinimo varžtus. Įdėdami fokusavimo objektyvą laikykite išgaubtą pusę žemyn. Matyti, kad norint pasiekti geresnį pjovimo efektą, eksploataciniai reikalavimai lęšių valymui yra gana aukšti. Be to, dėl ore esančio vandens ir alyvos, jei nebus atliktas specialus apdorojimas, lęšis bus užterštas, pjovimo galvutė bus nestabili, o pjovimo efektas ir kokybė neatitiks standarto. Todėl pjovimo mašinos lęšis turi būti valomas griežtai laikantis aukščiau išvardintų metodų, siekiant pratęsti objektyvo tarnavimo laiką.