Cinkuoto lakšto lazerinio pjovimo staklių privalumai ir technologija

- 2023-02-18-

XT Lazerinis-lazerinis pjovimo aparatas

Dabar vis plačiau naudojama lazerinė pjovimo mašina. Pjovimo lazeriu staklėmis galima pjauti įvairaus storio metalines plokštes, o lazerine pjovimo stakle galima pjauti ir cinkuotas plokštes. Cinkuotas lakštas yra įprasta gamyboje naudojama medžiaga. Cinkuoto plieno plokštė yra padengta metalinio cinko sluoksniu ant plieno plokštės paviršiaus, kad būtų išvengta korozijos ant plieno plokštės paviršiaus ir prailginamas jos tarnavimo laikas. Jis daugiausia naudojamas buitinės technikos korpusams, civiliniams kaminams, virtuvės reikmenims ir kt. Ar ši medžiaga tinka pjovimo lazeriu staklėms?



Paprastai cinkuotus lakštus galima lengvai pjaustyti lazeriu, o dauguma organinių ir neorganinių medžiagų gali būti naudojami. Visų rūšių metalo medžiagos, paprastai naudojamos pramoninėse gamybos sistemose, gali būti pjaustomos, nepaisant jų kietumo. Su vario, aliuminio ir jų lydinio plokštėmis problemų nekyla.

Koks yra geriausias būdas pjaustyti cinkuotą lakštą? Žinoma, cinkuoto lakšto pjaustymui naudojama lazerinė pjovimo mašina.

Lazerinio pjovimo mašinos apdorojimo metodai apima šaltąjį ir karštąjį apdorojimą. Daugiausia yra pjovimo, vielos pjovimo, vandens pjovimo, kirpimo, perforavimo, gręžimo ir kiti metodai.

Metalo apdirbimas lazerine pjovimo įranga tapo pagrindine įmonių apdirbimo priemone. Apdorojant didelio tankio lazerio spindulį, medžiaga gali būti greitai ištirpsta, išgarinama ir pašalinama arba tam tikru laiku pasiekia užsidegimo tašką, o medžiaga gali būti koaksialiai išvalyta greitaeigiu oro srautu ir spinduliu, kad būtų galima nupjauti ruošinys. Cinkuoto plieno plokštė yra padengta metalinio cinko sluoksniu, kad būtų išvengta korozijos ant plieno plokštės paviršiaus ir prailginamas jos tarnavimo laikas. Jis daugiausia naudojamas buitinių prietaisų korpusams, civiliniams kaminams, virtuvės prietaisams ir tt Paprastai cinkuoto lakšto pjovimo lazeriu įranga gali būti lengvai pjaustoma ir gali būti naudojama dauguma organinių ir neorganinių medžiagų. Visų rūšių metalinės medžiagos, dažniausiai naudojamos pramoninėse gamybos sistemose, gali pjaustyti vario, aliuminio ir kitų medžiagų lydinio plokštes, nepaisant jų kietumo. Apdorojant cinkuotą lakštą, būtina įpilti pagalbinių dujų. Pagalbinių dujų grynumas ir slėgis tiesiogiai veikia pjovimo sekcijos kokybę. Pjovimui naudojamo deguonies grynumas turi būti didesnis nei 99,6 %. Kuo didesnis šiurkštumas ir kokybė, tuo didesnės pjovimo išlaidos. Kai pjovimui naudojama lazerinio pjovimo įranga, azoto grynumas turi būti didesnis nei 99,5 %. Azoto grynumo pagerinimas gali užtikrinti, kad plyšio spalva nepasikeis pjaustant cinkuotą lakštą. Pjovimo lazeriu įranga turi daugiau pjovimo pranašumų.

Kaip visi žinome, cinkuoto plieno plokštės principas ir funkcija yra apsaugoti viduje esantį anglinį plieną per paviršiaus cinkavimą. Tai savotiška plonytė plokštelė, kurią nelengva ilgai rūdyti. Nors tokio tipo plieno plokštės yra šiek tiek brangesnės nei įprastos anglinio plieno plokštės, ji vis tiek yra ekonomiškai efektyvi viso gaminio savikainos požiūriu, nes nereikia purkšti rūdžių ir kitų tolesnių procesų.

Tačiau po apdorojimo lazeriu situacija yra kitokia. Pagalbinių dujų požiūriu paprastai yra trijų tipų cinkuotų lakštų pjovimo procesai, būtent pjovimas oru, pjovimas deguonimi ir pjovimas azotu.

Pjovimas dujomis: privalumas yra tai, kad apdorojimo kaina yra labai maža. Jums tereikia atsižvelgti į paties lazerio ir oro kompresoriaus galios kainą. Nereikia generuoti didelių papildomų dujų sąnaudų, o lakšto pjovimo efektyvumas gali prilygti pjovimui azotu. Tai ekonomiškas pjovimo būdas. Ir efektyvūs pjovimo būdai. Tačiau jo trūkumai akivaizdūs ir pjovimo paviršiuje. Visų pirma, dalis apatinio orinio pjovimo paviršiaus susidarys įdubos, o gaminiai po apdorojimo lazeriu turi būti antrinio apdorojimo, pvz., šlifavimo, o tai nėra palanki visam gaminio gamybos ciklui. Antra, dujų pjovimo sekcija lengvai pajuoduoja, o tai turi įtakos gaminio kokybei. Todėl apdorojimo lazeriu pranašumai be tolesnio apdorojimo negali būti atspindėti. Todėl, apdorojant cinkuoto plieno plokštę, daugelis įmonių nenori pasirinkti dujų pjovimo metodo.

Pjovimas deguonimi: tai tradiciškiausias ir standartiškiausias pjovimo būdas. Privalumas yra mažos dujų kainos. Apdorojant anglinio plieno plokštę, nebūtina dažnai perjungti pagalbinių dujų, o tai patogu gamyklai valdyti. Tačiau po pjovimo deguonimi ant pjovimo paviršiaus atsiras oksidinės odos sluoksnis. Jei šis gaminys yra tiesiogiai suvirintas su oksidine oda, oksidinė oda po ilgo laiko natūraliai nukris. Tai taip pat yra viena iš priežasčių, kodėl cinkuotų lakštų suvirinimas yra linkęs į klaidingą suvirinimą.

Pjovimas azotu: azotas naudojamas greitam apdirbimui. Kadangi azoto vaidmuo skiriasi nuo deguonies, naudojamo degimui, jis atlieka apsauginį vaidmenį, todėl pjovimo dalis nesudarys apnašų. Daugelis įmonių šį pranašumą teikia svarbą, todėl azotas dažnai naudojamas pjaustyti cinkuoto plieno plokštę. Tačiau čia yra pjovimo azotu trūkumas: kadangi pjovimo dalyje nėra apsaugos, produktas lengvai rūdija. Kad gaminys nerūdytų, turime dar kartą purkšti. Todėl gaila, kad brangiau įsigytas cinkuotas lakštas neatspindi cinkuotos dangos savybių.