XT Nerūdijančio plieno lazerinio pjovimo staklės
Nerūdijančio plieno lazerinio pjovimo staklės yra metalo formavimo įranga. Jo pagrindinė pjovimo medžiaga neapsiriboja nerūdijančiu plienu, bet gali būti naudojama pjaustyti nerūdijantį plieną, anglinį plieną, legiruotą plieną, silicio plieną, spyruoklinį plieną ir kitus metalus. Jo pagrindinis principas yra panaudoti energiją, išsiskiriančią, kai lazerio spindulys apšvitina nerūdijančio plieno plokštės paviršių, kad išlydytų ir išgaruotų nerūdijančio plieno plokštę ir galiausiai plokštę nupjautų.
Nerūdijančio plieno naudojimas
Nerūdijantis plienas turi platų pritaikymo spektrą, pavyzdžiui, virtuvės įranga, bendrosios tamprios medžiagos, dujinės viryklės, šaldytuvai, elektros prietaisai, skalbimo mašinos, džiovyklės ir mikrobangų krosnelės, elektroniniai komponentai, plieniniai vamzdžiai, dekoratyviniai vamzdžiai, konstrukciniai vamzdžiai, išmetimo vamzdžiai, pastatai medžiagos, šlifavimas, liftai, vidaus ir išorės apdailos medžiagos, langai, durys, cheminė įranga, šilumokaičiai, katilai, rezervuarai ir kt., kas rodo, kad nerūdijantis plienas yra plačiai naudojamas.
Nerūdijančio plieno lazerinio pjovimo mašinos principas
Nerūdijančio plieno lakštų pjovimo lazeriu staklės užima didelę pramonės gamyboje dalį. Pagrindinė nerūdijančio plieno ir mažai anglies išskiriančio vario sritis yra skirtinga jų sudėtis, taip pat skiriasi pjovimo mechanizmas. Nerūdijantis plienas, kuriame yra 1% ~ 20% chromo, linkęs sunaikinti oksidacijos procesą.
Pjovimo metu nerūdijančio plieno geležis egzotermiškai reaguos su deguonimi. Chromo oksidacija turi savybę neleisti deguoniui patekti į išlydytą medžiagą, o tai sumažina į išlydytą sluoksnį patenkančio deguonies kiekį. Išlydyto sluoksnio oksidacija yra nebaigta, reakcija sumažėja, o pjovimo greitis sumažėja. Palyginti su mažai anglies dioksido turinčiu plienu, nerūdijančio plieno pjovimui reikalinga didesnė lazerio galia ir deguonies slėgis. Nors nerūdijančio plieno pjovimo metu pasiekiamas patenkinamas pjovimo efektas, sunku išgauti visiškai be šlako pjovimo siūlę. Naudojant inertines dujas kaip pagalbines dujas pjaustant nerūdijantį plieną, galima gauti neoksidacinį apipjaustymą, kuris gali būti tiesiogiai naudojamas suvirinimui, tačiau jo pjovimo greitis yra maždaug 10% mažesnis nei deguonies kaip pagalbinių dujų.
Nerūdijančio plieno pjovimo lazeriu privalumai ir trūkumai
Nerūdijančio plieno pjovimo lazeriu kaina yra didesnė nei vielos pjovimo, o jo tikslumas nėra toks geras kaip vielos pjovimo, tačiau jo greitis yra dvigubai didesnis nei vielos pjovimo. Jis gali realizuoti masinę gamybą, o po pjovimo gali apdoroti nemetalines medžiagas ir realizuoti protingą apdorojimą. Viena mašina pakeičia kelių lygių sistemą ir tampa apdorojimo įrangos šerdimi. Matyti, kad nerūdijančio plieno pjovimas lazeriu yra greitas ir efektyvus apdorojimo būdas.
Atsargumo priemonės pjaustant lazeriu su plėvele
Pjaunant nerūdijančio plieno veidrodį lazeriu, būtina klijuoti lazerinę plėvelę, kad išvengtumėte rimto plokštės nuplikymo! Nors yra plėvelės apsauga, kraštelis vis tiek šiek tiek nusiplikys. Šiuo metu apdorojimo procese būtina griežtai kontroliuoti pjovimo lazeriu proceso parametrus, kad būtų išlaikytas geras tokių medžiagų atsparumas korozijai. Svarbiausi proceso parametrai, turintys įtakos nerūdijančio plieno pjovimo kokybei, yra pjovimo greitis, lazerio galia, deguonies slėgis ir fokusavimas.
Kaip pašalinti šerdį
Be to, daugelyje pramonės šakų nerūdijančio plieno gaminių paviršiaus lygumas yra gana aukštas, tad ką daryti, jei pjaustant nerūdijantį plieną lazeriu susidaro įbrėžimai? Nerūdijančio plieno lazeriu pjaunant įdubimus dažniausiai sukelia pjovimo galvutės pjovimo antgalis. Pirmiausia reikėtų atsižvelgti į šį veiksnį. Jei negalima pakeisti pjovimo antgalio, būtina patikrinti, ar lazerinio pjovimo mašinos kreipiamojo bėgio judėjimas yra stabilus.