XT Lazerinis-lazerinis pjovimo aparatas
Yra daug lazerinio pjovimo staklių pritaikymo metalo medžiagų apdirbimui. Dėl didelio efektyvumo ir aukštos gatavų gaminių pjovimo kokybės jis tapo standartine metalo plokščių apdirbimo stoties konfigūracija. Metalo pjovimo lazeriu staklės yra didžiausia lazerinio pjovimo mašinų pramonės rinka.
Tačiau kai kurie klientai naudoja pjovimą lazeriu, ant priekinio ir užpakalinio medžiagos paviršiaus yra daug įbrėžimų. Šie šlifai ne tik turės įtakos gamybos komandos darbo efektyvumui, bet ir turės skirti daugiau žmogiškųjų išteklių, kad galėtų dalyvauti šlifuojant neapdorotas briaunas, o tai užima daug laiko ir pastangų.
Kai tokia situacija nutinka, tai ne pačios pjovimo mašinos problema, kaip žmonės galvoja, o netinkamas veikimas.
Plokščių apdirbimo procese pjovimo lazeriu staklių pagalbinių dujų grynumas ir pjovimo proceso duomenų parametrų nustatymas turės įtakos apdorojimo kokybei.
Taigi, kas yra šerdis?
Tiesą sakant, šlakas yra likusios dalelės, ištirpusios ir vėl sukietėjusios ant metalinių medžiagų paviršiaus – lazerio spindulio, fokusuojančio į ruošinio paviršių, generuojama energija išgaruoja ir išpučia šlaką.
Dėl netinkamo tolesnio veikimo išsilydžiusi medžiaga nebuvo laiku pašalinta ir „pakabinta ant sienos“ ant sub-medžiagos paviršiaus.
1. Pagalbinės dujos – slėgis ir grynumas
Pagalbinės dujos turi išpūsti šlaką ruošinio paviršiuje esančiame pjovimo griovelyje po to, kai ištirpsta antrinės medžiagos pjovimo pėdsakas. Jei dujos nenaudojamos, šlakui atvėsus susidarys šlakas.
Todėl dujų slėgis turi būti pakankamas ir tinkamas (per mažas, kad būtų galima išpūsti švariai – sukibimas, pjovimas; per didelis, kad ištirptų – didelis pjūvis, grūdeliai, ruoželis). Slėgis skiriasi priklausomai nuo plokštės, o reikiamą slėgį galima rasti atliekant patikrinimo bandymą.
Be to, pagalbinės dujos turi būti grynos, todėl sumažės lazerio galvutės, einančios ruošinio paviršiumi, greitis (pagalbinės dujos negali sukelti pakankamos cheminės reakcijos su submedžiaga 100%),
Greitis tampa lėtas, o pjūvis yra šiurkštus arba jo net negalima perpjauti.
Be to, pagal atitinkamų duomenų paklausimą, tinkamas pagalbinio oro slėgio kitimo dėsnis yra toks: kai anglinio plieno plokštės pjaustymui naudojamas deguonis (papildomos dujos): kai lakšto storis padidėja nuo 1 mm iki 5 mm, pjovimo slėgis. diapazonas sumažėja iki 0,1-0,3 MPa, 0,1-0,2 MPa, 0,08-0,16 MPa, 0,08-0,12 MPa, 0,06-0,12 MPa;
Vidutinio ir storio anglinio plieno plokštės storiui padidėjus nuo 6 mm iki 10 mm, atitinkamas pagalbinių dujų – deguonies slėgio diapazonas mažėja savo ruožtu iki 0,06-0,12 MPa, 0,05-0,10 MPa ir 0,05-0,10 MPa; Pjaunant nerūdijančio plieno plokštę azotu (pagalbinėmis dujomis): kai jos storis padidėja nuo 1 mm iki 6 mm, pjovimo slėgis keičiasi nuo 0,8-2,0 MPa iki 1,0-2,0 MPa iki 1,2-2,0 MPa, tai yra aukšto slėgio pjovimas.
2. Parametrų nustatymas – fokusavimo padėtis, pjovimo įvedimo padėtis Klientui paruošus pjovimo lazeriu mašiną, geriau leisti patyrusiam operatoriui derinti įrangą.
Todėl pjovimo parametrus reikėtų kiek įmanoma koreguoti. Oro slėgis, srautas, židinio nuotolis ir pjovimo greitis turi būti reguliuojami kelis kartus. Mašinos pateikti parametrai negali pjauti aukštos kokybės ruošinio.
Per aukšta fokusavimo padėtis privers „išsipūsti“, o šerdis bus labai kietas, o šonas nelygus. Be to, norint rasti fokusavimo padėtį, reikia atlikti kelis derinimo veiksmus.
Įvesties viela turi būti tinkamai nutolusi nuo antrinės medžiagos, kad būtų išvengta vietinio perkaitimo ir „išlydyto gumulėlio“ antrinės medžiagos gale. Įvedimo linija yra santykinė su paleidimo anga.
Lanko mušimo skylė taip pat vadinama "pjovimo pradine skyle". Lanko mušimo angos skersmuo yra didesnis nei įprastos pjovimo siūlės. Todėl, siekiant pagerinti pjovimo kokybę ir taupyti skardą, lanko mušimo anga turi būti dedama ties lakštinio metalo laužu ir pjaunama ne patikimai arti detalės kontūro. O įvedimo linija įvedama dviem būdais: tiesia linija ir lanku.
Pavyzdžiui, nerūdijančio plieno įvadinės vielos pjovimo lazeriu parametrai.
1. Pjaudami 1-3 mm nerūdijantį plieną, naudokite vieną (mažo apskritimo arba lėtėjimo) metodą.
2. Pjaudami 3–6 mm nerūdijantį plieną, taikykite du būdus (pjaukite mažą apskritimą arba sumažinkite greitį).
3. Oro slėgis pjaunant mažą apskritimą yra 1,5 karto didesnis nei pjovimo.
Apskritai, kai ant priekinio ir galinio submedžiagos paviršių atsiranda įbrėžimų, jas galima patikrinti ir išspręsti šiais aspektais:
1. Spindulio židinys nukrypsta nuo viršutinės ir apatinės padėties.
2. Lazerinio pjovimo mašinos išėjimo galios nepakanka.
3. Pjovimo mašinos vielos pjovimo greitis yra per mažas.
4. Nepakanka pagalbinių dujų grynumo.
6. Lazerinio pjovimo mašinos nuovargis.
Optinio pluošto pjovimas lazeriu yra tikslus pjovimo metodas, o duomenų klaida dažnai sukelia nenormalų jo veikimą, todėl norint sumažinti klaidų skaičių, jis turėtų būti griežtas.