XT Lazerinis vario plokštelinis pjovimo lazeriu staklės
Lazerine pjovimo mašina galima pjauti įvairias metalines medžiagas, tokias kaip aliuminis, varis, cinkas, nerūdijantis plienas, anglinis plienas ir kt., ypač tinka nerūdijančio plieno medžiagoms pjauti. Pjovimo lazeriu mašina gali pasiekti dvigubai didesnį rezultatą su puse pastangų, ne tik gerą pjovimo kokybę, bet ir greitą pjovimo greitį, tačiau vis tiek sunku pjauti varinę plokštę, tačiau jei tinkamai sureguliuosite lazerinį pjovimo įrenginį, jums nereikia nerimauti dėl pjovimo kokybės.
Pjaudami vario gaminius, daugelis darbuotojų turi daug problemų, susijusių su specifiniu metalo lazerinio pjovimo staklių veikimu ir parametrų reguliavimu. Pjovimas atliekamas ne tik mašinomis, bet ir tam reikia tam tikros patirties. Supažindinkime su juo išsamiai. Kaip pjaustyti vario medžiagą metaliniu lazeriniu pjovimo stakle.
Labai atspindinčias metalines medžiagas, įskaitant varį, aliuminį, auksą ir kitas metalines medžiagas, visada buvo sunku pjaustyti metalo lazerinio pjovimo staklėmis. Dabar daugelis metalo lazerinio pjovimo staklių gamintojų Šendžene yra svarbi problema.
Pjaunant labai atspindinčias metalines medžiagas, reikia įpilti pagalbinių dujų. Kai pjovimo lazeriu mašina pjauna metalinį varį, pridėtos pagalbinės dujos reaguoja su medžiaga esant aukštai temperatūrai, kad pagerintų pjovimo greitį. Pavyzdžiui, degimą galima pasiekti naudojant deguonį. Pjovimo lazeriu įrangai azotas yra pagalbinės dujos, pagerinančios pjovimo efektą. Vario medžiagoms, mažesnėms nei 1 mm, apdirbimui gali būti naudojama metalo lazerinio pjovimo mašina.
Todėl naudojant metalo lazerinio pjovimo stakles nereikia jaudintis, ar ją galima pjauti. Šiuo metu atkreipkite dėmesį į gydymo efektą, todėl kaip pagalbines dujas geriau naudoti azotą. Kai metalo vario storis pasiekia 2 mm, azotas negali būti naudojamas perdirbimui. Šiuo metu reikia pridėti deguonies, kad jis oksiduotųsi, kad būtų pasiektas pjovimo tikslas.
Remdamiesi aukščiau pateiktu paaiškinimu, visi turėtų žinoti, kaip pagaminti vario medžiagą metalo lazerinio pjovimo mašinai. Tiesą sakant, pjaustydami atkreipiame dėmesį ne į tai, ar galime baigti pjauti medžiagą ar kiek galime nupjauti per valandą, o į pjovimo tikslumą. Svarbiausia, kaip suvokti metalo lazerinio pjovimo mašinos pjovimo tikslumą.
Palyginti su kitais terminio pjovimo būdais, pjovimas lazeriu paprastai pasižymi dideliu pjovimo greičiu ir aukšta kokybe. Jį galima apibendrinti taip.
1. Gera pjovimo kokybė.
Dėl mažo lazerio taško, didelio energijos tankio ir greito pjovimo greičio, pjovimas lazeriu gali pasiekti geresnę pjovimo kokybę.
1 Lazerinis pjovimo plyšys yra plonas ir siauras, o abi plyšio pusės yra lygiagrečios ir statmenos paviršiui, o pjovimo dalies matmenų tikslumas gali pasiekti± 0,05 mm.
2. Pjovimo paviršius yra lygus ir gražus, o paviršiaus šiurkštumas yra tik dešimtys mikronų. Netgi lazerinis pjovimas gali būti naudojamas kaip paskutinis procesas, o dalys gali būti naudojamos tiesiogiai be mechaninio apdorojimo.
③ Po to, kai medžiaga nupjaunama lazeriu, karščio paveiktos zonos plotis yra labai mažas, o medžiagos veikimas šalia įpjovos beveik nesikeičia. Ruošinio deformacija yra maža, pjovimo tikslumas yra didelis, įpjovos geometrinė forma yra gera, o įpjovos skerspjūvio forma yra palyginti taisyklinga stačiakampė. Pjovimo lazeriu, oksiacetileno pjovimo ir plazminio pjovimo būdus žr. 1 lentelėje. Pjovimo medžiaga yra 6,2 mm storio mažai anglies išskiriančio plieno plokštė.
2. Didelis pjovimo efektyvumas.
Dėl lazerio perdavimo charakteristikų lazerinio pjovimo staklės paprastai turi keletą skaitmeninio valdymo stalų, o visas pjovimo procesas gali būti visiškai valdomas skaitmeniniu būdu. Eksploatacijos metu tereikia pakeisti NC programą, kurią galima pritaikyti skirtingų formų dalių pjovimui. Jis gali atlikti tiek dvimatį, tiek trimatį pjovimą.
3. Greitas pjovimo greitis.
Naudodami 1200 W galios lazerį pjaustykite 2 mm storio mažai anglies turinčio plieno plokštę, o pjovimo greitis gali siekti 600 cm/min. 5 mm storio polipropileno dervos plokštės pjovimo greitis gali siekti 1200 cm/min. Pjovimo lazeriu metu medžiagos nereikia spausti ir tvirtinti, o tai ne tik taupo armatūrą, bet ir sutaupo pagalbinį pakrovimo ir iškrovimo laiką.
4. Nekontaktinis pjovimas.
Pjovimo lazeriu metu nėra kontakto tarp suvirinimo pistoleto ir ruošinio, nesusidėvi įrankis. Norint apdoroti skirtingų formų dalis, nereikia keisti „įrankio“, o tik pakeisti lazerio išėjimo parametrus. Pjovimo lazeriu procesas turi mažą triukšmą, mažą vibraciją ir neteršia.
5. Yra daug rūšių pjovimo medžiagų.
Palyginti su oksiacetileno pjovimu ir plazminiu pjovimu, pjovimas lazeriu turi daugybę medžiagų, įskaitant aliuminį, varį, cinką, nerūdijantį plieną, anglinį plieną ir kitas metalines medžiagas. Tačiau skirtingoms medžiagoms dėl jų pačių termofizinių savybių ir skirtingo lazerio šviesos sugerties jos skiriasi lazeriu pjovimo pritaikomumas.