Trys pagrindinės lazerinių technologijų taikymo sritys Kinijoje

- 2023-03-08-

Lazerinio žymėjimo technologija, pjovimo lazeriu technologija ir lazerinio suvirinimo technologija yra trys pagrindinės lazerinių technologijų taikymo sritys Kinijoje

Lazerinio žymėjimo technologija

Lazerinio žymėjimo technologija yra viena didžiausių lazerinio apdorojimo taikymo sričių. Lazerinis žymėjimas – tai žymėjimo metodas, kai naudojamas didelio energijos tankio lazeris, skirtas lokaliai apšvitinti ruošinį, išgarinti paviršiaus medžiagą arba sukelti cheminę spalvos pasikeitimo reakciją, taip paliekant nuolatinį pėdsaką. Lazerinis žymėjimas gali atspausdinti visų rūšių simbolius, simbolius ir raštus, o simbolių dydis svyruoja nuo milimetro iki mikrometro, o tai turi ypatingą reikšmę gaminių apsaugai nuo padirbinėjimo. Fokusuotas itin smulkus lazerio spindulys yra tarsi peilis, galintis taškas po taško pašalinti objekto paviršiaus medžiagą. Jo progresyvumas slypi bekontakčio apdorojimo ženklinimo procese, kuris nesukels mechaninio išspaudimo ar mechaninio įtempimo, todėl nepažeis apdorojamo objekto. Dėl mažo dydžio, mažos šilumos paveiktos zonos ir tikslaus fokusuoto lazerio apdorojimo galima užbaigti kai kuriuos procesus, kurių neįmanoma įgyvendinti tradiciniais metodais.



Lazerinio apdorojimo „įrankis“ yra fokusavimo taškas, kuriam nereikia papildomos įrangos ir medžiagų. Kol lazeris gali veikti normaliai, jis gali būti apdorojamas nepertraukiamai ilgą laiką. Lazerinis apdorojimo greitis yra greitas, o kaina yra maža. Lazerinis apdorojimas yra automatiškai valdomas kompiuteriu, o gamybos procese nereikia rankinio įsikišimo.

Kokią informaciją gali pažymėti lazeris, priklauso tik su dizaino turiniu kompiuteryje. Kol galima atpažinti kompiuteryje suprojektuotą brėžinių žymėjimo sistemą, žymėjimo mašina gali tiksliai atkurti projekto informaciją atitinkamoje laikmenoje. Todėl programinės įrangos funkcija iš tikrųjų didžiąja dalimi lemia sistemos funkciją.

Pjovimo lazeriu technologija

Lazerinio pjovimo technologija plačiai naudojama metalo ir nemetalinių medžiagų apdirbimui, o tai gali labai sutrumpinti apdorojimo laiką, sumažinti apdirbimo išlaidas ir pagerinti ruošinio kokybę. Šiuolaikinis lazeris žmonių vaizduotėje tapo „aštriu kardu“ „pjaustyti geležį kaip purvą“. Kaip pavyzdį paimkite mūsų įmonės CO2 pjovimo lazeriu stakles, visą sistemą sudaro valdymo sistema, judesio sistema, optinė sistema, vandens aušinimo sistema, dūmų išmetimo ir oro pūtimo apsaugos sistema ir kt. Priimamas pažangiausias skaitmeninio valdymo režimas. realizuoti kelių ašių sujungimą ir lazerio greičio nepriklausomą energijos poveikio pjovimą. Tuo pačiu metu palaikomi DXP, PLT, CNC ir kiti grafiniai formatai, siekiant pagerinti sąsajos grafikos atvaizdavimo ir apdorojimo galimybes. Importuotas servovariklis ir transmisijos kreipiamojo bėgio konstrukcija, pasižyminti puikiu našumu, yra pritaikyta pasiekti gerą judėjimo tikslumą dideliu greičiu.

Pjovimas lazeriu realizuojamas taikant didelio galios tankio energiją, generuojamą lazerinio fokusavimo metu. Kompiuterio valdomas lazeris išsikrauna per impulsą, taip išvedamas valdomas pasikartojantis aukšto dažnio impulsinis lazeris, suformuodamas tam tikro dažnio ir tam tikro impulso pločio spindulį. Impulsinis lazerio spindulys perduodamas ir atspindimas optiniu keliu ir sufokusuojamas į apdoroto objekto paviršių, kad susidarytų mažytė, didelio energijos tankio šviesos taškas. Židinys yra šalia apdirbamo paviršiaus, o apdorota medžiaga išlydoma arba išgaruoja akimirksniu aukštoje temperatūroje. Kiekvienas didelės energijos lazerio impulsas akimirksniu ištaškys mažą skylutę objekto paviršiuje. Kompiuterio valdoma lazerio apdorojimo galvutė ir apdorota medžiaga nepertraukiamai juda viena kitos atžvilgiu pagal iš anksto nubraižytą figūrą, kad apdorotų objektą. Norima forma. Pjovimo metu iš pjovimo galvutės purškiamas koaksialus pluošto dujų srautas, o išlydyta arba išgaravusi medžiaga išpučiama iš pjūvio apačios (pastaba: jei išpūstos dujos reaguoja su pjaunama medžiaga, reakcija įvyks Dujų srautas taip pat turi pjovimo paviršiaus aušinimo funkciją, sumažina karščio paveiktą plotą ir užtikrina, kad fokusavimo objektyvas nebūtų užterštas). Palyginti su tradiciniais plokščių apdirbimo metodais, pjovimas lazeriu pasižymi aukšta pjovimo kokybe (siauras pjūvio plotis, maža šilumos paveikta zona, lygus pjovimas), greitas pjovimo greitis, didelis lankstumas (gali pjauti bet kokią formą), platus medžiagų pasirinkimas, tt Pritaikymas ir kiti privalumai.

Lazerinio suvirinimo technologija

Lazerinis suvirinimas yra vienas iš svarbių lazerinės medžiagų apdorojimo technologijos taikymo aspektų. Suvirinimo procesas yra šilumos laidumo tipas, tai yra, ruošinio paviršius kaitinamas lazerio spinduliuote, o paviršiaus šiluma nukreipiama į vidinę difuziją per šilumos perdavimą. Valdant lazerio impulso plotį, energiją, didžiausią galią ir pasikartojimo dažnį, ruošinys išlydomas, kad susidarytų konkretus išlydytas baseinas. Dėl unikalių privalumų jis sėkmingai pritaikytas smulkių detalių suvirinimui. Didelės galios CO2 ir didelio galingumo YAG lazerių atsiradimas atvėrė naują lazerinio suvirinimo sritį. Gilus įsiskverbimo suvirinimas, pagrįstas rakto skylutės efektu, buvo įgyvendintas ir vis plačiau naudojamas mechanikos, automobilių, plieno ir kituose pramonės sektoriuose.

Palyginti su kitomis suvirinimo technologijomis, pagrindiniai lazerinio suvirinimo privalumai yra: didelis greitis, didelis gylis ir maža deformacija. Jis gali būti suvirintas normalioje temperatūroje arba ypatingomis sąlygomis, o suvirinimo įrangos montavimas yra paprastas. Pavyzdžiui, kai lazeris praeina per elektromagnetinį lauką, spindulys nenukrypsta. Lazeris gali būti suvirintas ore ir kai kuriose dujose, taip pat gali būti suvirintas per stiklą arba pluoštui permatomas medžiagas. Po lazerinio fokusavimo galios tankis yra didelis. Suvirinant didelės galios įrenginius, kraštinių santykis gali siekti 5:1, o maksimalus – 10:1. Jis gali suvirinti ugniai atsparias medžiagas, tokias kaip titanas ir kvarcas, taip pat nevienalytes medžiagas, turinčias gerą poveikį. Pavyzdžiui, vario ir tantalo, dviejų visiškai skirtingų savybių medžiagų, kvalifikacijos lygis siekia beveik 100%. Galimas ir mikro suvirinimas. Sufokusavus lazerio spindulį, galima gauti labai mažą vietą ir ją galima tiksliai nustatyti. Jis gali būti naudojamas montuojant ir suvirinant mažas detales didelės apimties automatinėje gamyboje, pvz., integrinio grandyno laidas, laikrodžio spyruoklės, vaizdo vamzdžių elektronų pistoletai ir kt. Lazerinis suvirinimas ne tik pasižymi dideliu gamybos efektyvumu ir dideliu efektyvumu, bet ir mažu šilumos paveikta zona ir jokios taršos suvirinimo taške, o tai labai pagerina suvirinimo kokybę. Jis gali suvirinti sunkiai liečiamas dalis ir atlikti bekontaktį suvirinimą tolimojo atstumo, kuris pasižymi dideliu lankstumu. Taikant optinio pluošto perdavimo technologiją YAG lazerinėje technologijoje, lazerinio suvirinimo technologija tapo plačiau populiarina ir taikoma. Lazerio spindulį galima nesunkiai padalyti pagal laiką ir erdvę, jį galima apdoroti vienu metu ir keliose stotyse, sudarant sąlygas tikslesniam suvirinimui.