Koks yra lazerinio pjovimo mašinos vaidmuo?

- 2023-03-23-

Kokia yra lazerinio pjovimo mašinos paskirtis? Norint aiškiai suprasti šią problemą, būtina suprasti visas žinias apie lazerines pjovimo mašinas. Kaip suprasti lazerinio pjovimo mašinas? Išsamiai paaiškinkime turinį, susijusį su lazerinėmis pjovimo staklėmis:



Kas yra pjovimo lazeriu mašina.

Pjovimo lazeriu staklės yra efektyvi metalo medžiagų apdirbimo įranga. Principas yra fokusuoti lazerio spinduliuotę, kurią skleidžia lazerio prietaisas, į didelio galingumo tankio lazerio spindulį per optinio kelio sistemą. Lazerio spindulys apšvitina ruošinio paviršių, kad pasiektų lydymosi arba virimo temperatūrą, o aukšto slėgio dujos, bendraašios su spinduliu, nupučia išlydytą arba išgaravusį metalą. Kai sijos ir ruošinio santykinė padėtis juda, medžiaga ilgainiui sudaro plyšius ir taip pasiekia pjovimo tikslą. Pjovimo lazeriu procesas pakeičia tradicinius mechaninius peilius nematomu šviesos pluoštu. Jis pasižymi dideliu tikslumu, dideliu pjovimo greičiu, neapsiribojant pjovimo modeliais, automatiniu rinkimu, medžiagų taupymu, plokščiais pjūviais ir mažomis apdorojimo sąnaudomis. Jis palaipsniui tobulės arba pakeis. Tradicinė metalo pjovimo įranga.

Kaip valdyti pjovimo lazeriu mašiną.

Kai veikia pjovimo lazeriu staklės, labai pavojinga, jei ji sugenda. Naujokas turi būti apmokytas dirbti savarankiškai. Remiantis patirtimi, apibendrinama 13 lazerinio pjovimo staklių saugos darbo detalių:.

1. Laikykitės bendrųjų pjovimo mašinų saugos taisyklių. Griežtai laikykitės lazerio paleidimo procedūros, kad paleistumėte lazerį.

Operatoriai turi būti apmokyti, būti susipažinę su įrangos struktūra ir veikimu bei įgyti atitinkamų žinių apie operacinę sistemą.

Dėvėkite darbo apsaugines priemones, jei reikia, ir dėvėkite apsauginius akinius, kurie atitinka taisykles šalia lazerio spindulio.

4. Neapdorokite medžiagos, kol neaišku, ar ją galima apšvitinti arba kaitinti lazerio šviesa, kad išvengtumėte galimo dūmų ir garų susidarymo pavojaus.

5. Kai įranga veikia, operatorius neturi palikti posto be leidimo ir negali būti prižiūrimas kitų. Kai reikia išvykti, operatorius turi sustoti arba išjungti maitinimo jungiklį.

6. Gesintuvą laikykite pasiekiamoje vietoje. Išjunkite lazerį arba užraktą, kai neapdorojate. Nedėkite popieriaus, audinio ar kitų degių medžiagų šalia neekranuotų lazerio spindulių.

7. Jei apdorojimo metu aptinkama kokių nors sutrikimų, mašina nedelsiant išjungiama, o gedimas nedelsiant pašalinamas arba apie tai pranešama vadovui.

8. Laikykite lazerį, lovą ir aplinkines vietas švarias, tvarkingas ir be alyvos dėmių. Ruošiniai, plokštės ir atliekos turi būti sukrauti pagal taisykles.

9. Kai naudojate dujų balionus, nespauskite suvirinimo laidų, kad išvengtumėte elektros nuotėkio. Dujų balionų naudojimas ir transportavimas turi atitikti dujų balionų stebėjimo taisykles. Griežtai draudžiama plieninius balionus laikyti saulės šviesoje arba šalia šilumos šaltinių. Atidarydamas butelio vožtuvą, operatorius turi stovėti ant butelio burnos šono.

10. Techninės priežiūros metu laikykitės aukštos įtampos saugos taisyklių. Techninė priežiūra turi būti atliekama pagal taisykles ir procedūras kas 40 darbo valandų arba kas savaitę, kas 1000 darbo valandų arba kas 6 mėnesius.

Paleidę mašiną, rankiniu būdu paleiskite stakles mažu greičiu tiek X, tiek Y kryptimis ir patikrinkite, ar nėra sutrikimų.

12. Įvedę naują ruošinio programą, pirmiausia atlikite bandomąjį paleidimą ir patikrinkite jos veikimą.

13. Eksploatacijos metu atkreipkite dėmesį į staklių veikimo stebėjimą, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų, kuriuos sukelia pjovimo staklės, viršijančios efektyvų eigos diapazoną, arba dviejų susidūrimų.

Lazerinio pjovimo staklių savybės ir privalumai.

Didelis tikslumas: tinka pjaustyti tikslius priedus ir smulkiai pjaustyti įvairius kaligrafijos ir paveikslus.

2. Greitas greitis: 100 kartų greitesnis nei vielos pjovimas.

3. Šilumos paveikta zona yra maža ir nelengva deformuotis. Pjovimo siūlė yra lygi ir graži, nereikia jokio papildomo apdorojimo.

Didelis sąnaudų našumo santykis: kaina yra tik 1/3 tokio pat našumo CO2 lazerinio pjovimo staklių kainos ir 2/5 tokio pat efektyvumo CNC perforatoriaus kainos.

Itin maža naudojimo kaina: tik 1/8-1/10 panašių CO2 lazerinio pjovimo staklių, kurių valandinė kaina yra tik apie 18 juanių, o CO2 lazerinių pjovimo staklių valandinė kaina yra apie 150-180 juanių.

Kaip prižiūrėti pjovimo lazeriu mašiną.

Pjovimo lazeriu staklių kaina nemaža – nuo ​​šimtų tūkstančių iki milijonų. Todėl kiek įmanoma prailginus lazerinio pjovimo staklių tarnavimo laiką, galima geriau sutaupyti gamybos sąnaudas ir gauti daugiau naudos. Matyti, kad kasdienė lazerinių pjovimo staklių priežiūra yra labai svarbi. Tai daugiausia paaiškinama šešiais aspektais:.

1. Cirkuliacinio vandens keitimas ir vandens bako valymas: Prieš naudodami mašiną įsitikinkite, kad lazerio vamzdis užpildytas cirkuliuojančiu vandeniu. Cirkuliuojančio vandens kokybė ir temperatūra tiesiogiai veikia lazerinių vamzdžių tarnavimo laiką. Todėl būtina pakeisti cirkuliuojantį vandenį ir reguliariai valyti vandens baką. Tai geriausia padaryti kartą per savaitę.

2. Ventiliatoriaus valymas: Ilgai naudojant ventiliatorių mašinos viduje, ventiliatoriaus viduje gali susikaupti daug kietų dulkių, todėl ventiliatorius skleidžia daug triukšmo, o tai neskatina išmetimo ir dezodoravimo. Kai ventiliatoriui nepakanka oro įsiurbimo ir blogo dūmų šalinimo, ventiliatorių būtina išvalyti.

3. Objektyvo valymas: ant mašinos bus kai kurie atšvaitai ir fokusavimo lęšiai. Lazerio šviesą atspindi ir sufokusuoja šie veidrodžiai, o tada skleidžia lazerio plaukus. Objektyvas gali būti lengvai užterštas dulkėmis ar kitais teršalais, todėl lazeris gali prarasti arba pažeisti objektyvą. Taigi plaukite lęšius kiekvieną dieną.

Atsargumo priemonės valymo metu: 1. Lęšį reikia lengvai nušluostyti, o paviršiaus danga neturi būti pažeista. Valydami elkitės atsargiai, kad nenukristų. Įdėdami fokusavimo objektyvą, įgaubtą pusę laikykite žemyn.

Kreipiamųjų bėgių valymas: kreipiamieji bėgiai ir linijiniai velenai yra vienas iš pagrindinių įrangos komponentų, o jų funkcijos yra nukreipti ir palaikyti. Siekiant užtikrinti aukštą staklių apdirbimo tikslumą, jos kreipiamieji bėgiai ir tiesios linijos turi turėti didelį kreipiamąjį tikslumą ir gerą judėjimo stabilumą. Įrenginio veikimo metu apdirbant ruošinį susidarys daug korozinių dulkių ir dūmų. Atsižvelgiant į didelį ilgalaikį šių dūmų nusėdimą ant kreipiamojo bėgio ir linijinio veleno paviršiaus, tai turės didelės įtakos įrangos apdorojimo tikslumui, o tiesinio veleno paviršiuje susidarys korozijos dėmės. kreipiamojo bėgio, sutrumpinant įrangos tarnavimo laiką. Taigi kas pusę mėnesio valykite mašinos kreipiamuosius bėgius. Prieš valydami mašiną išjunkite.

Varžtų ir movų tvirtinimas: Po tam tikro judesio sistemos veikimo periodo, judesio jungčių varžtai ir movos atsilaisvins, o tai turės įtakos mechaninio judėjimo stabilumui. Todėl mašinos veikimo metu būtina stebėti transmisijos komponentus. Jeigu nėra nenormalaus garso ar reiškinio, o randamos problemos, būtina jas laiku stiprinti ir prižiūrėti. Tuo pačiu metu, po tam tikro laiko naudojimo mašina, įrankiais priveržkite varžtus po vieną. Pirmasis odos stangrinimas turėtų būti maždaug po mėnesio nuo prietaiso naudojimo.

VI Optinio kelio patikrinimas: mašinos optinio kelio sistemą užbaigia veidrodžio atspindys ir fokusuojančio veidrodžio fokusavimas. Optiniame kelyje fokusuojantis veidrodis neturi nuokrypio problemos, tačiau trys veidrodžiai fiksuojami mechanine dalimi, kuri turi didelę nukrypimo galimybę. Nors paprastai nukrypimų nėra, vartotojui rekomenduojama prieš kiekvieną darbą patikrinti, ar optinis kelias yra normalus.