XT Lazeris – pjovimo lazeriu mašina
Sparčiai vystantis Kinijos ekonominei statybai, pramonės plėtros greitis yra akivaizdus visiems. Pramonės plėtros procese pamažu pasireiškia perdirbimo technologijos svarba pramonėje. Kaip pažangi apdorojimo technologija, lazerinio pjovimo staklių technologija suvaidino teigiamą vaidmenį skatinant visos pramonės plėtrą, atsižvelgiant į jos plėtros perspektyvas ir taikymo svarbą.
Pjovimo lazeriu technologijos taikymas ne tik pagerina apdirbimo efektyvumą, bet ir padaro apdirbimo procesą tikslesnį. Pjovimas lazeriu yra plačiai naudojama technologija pramoninėje gamyboje. Apdorojimo srityje apie 73% apdorojimo operacijų turi būti atlikta naudojant pjovimo lazeriu technologiją.
Palyginti su tradiciniu pjovimu, lazerinio pjovimo technologija turi tokius pranašumus kaip didelis tikslumas, geras prisitaikymas, mažas triukšmas ir gera pjovimo kokybė, tarp kurių yra plačiai naudojami laukimo taškai. Tuo pačiu metu kai kurioms sudėtingoms apdirbimo operacijoms, atliekamoms naudojant didelius abrazyvinius įrankius, lazerinio pjovimo technologija ne tik nereikalauja abrazyvinių įrankių, bet ir užtikrina pjovimo kokybę. Mažinant gamybos sąnaudas, gerinamas gamybos efektyvumas. Todėl pjovimo lazeriu technologija plačiai naudojama automobilių gamyboje, aviacijoje, lengvojoje pramonėje ir kitose pramonės šakose. Pastaraisiais metais, plėtojant Kinijos perdirbimo pramonę, pjovimo lazeriu technologija sparčiai vystėsi.
Plačiai pritaikius apdirbimo ir pjovimo technologijas, lazerinių pjovimo staklių kūrimo greitis dar labiau paspartėjo. Lazerinio pjovimo technologijos tobulinimas gali padaryti šią technologiją pažangesnę taikymo procese. Atsižvelgiant į dabartinę plėtros situaciją, pjovimo lazeriu technologija vystosi link greitaeigio ir didelio tikslumo pjovimo technologijos toliau nurodytomis kryptimis. Šiuo metu Kinijos perdirbimo ir pjaustymo technologija vis dar yra gana atsilikusi.
Reaguodama į šią situaciją, dabartinė Kinijos apdirbimo ir pjovimo technologija palaipsniui vystosi greitaeigės ir didelio tikslumo kryptimi. Šiuo metu patobulintas didelės galios lazerių spindulio režimas, o su tuo susiję mikrokompiuterių pritaikymai leido gaminti itin tikslią, didelės spartos apdirbimo ir pjovimo įrangą. Šiuo metu Kinijoje taikomos lazerinio pjovimo technologijos greitis viršija 20 m/min, pjovimo staklės dviejų ašių judėjimo greitis gali siekti 250 m/min, o pagreitis eksploatacijos metu – apie 10 G. Ant 1 mm storio lenta, kas minutę galima išpjauti apie 500 skylių, apie 10 mm skylutes.
Taikant lazerinio pjovimo technologiją, bus nustatyta, kad šios skylės yra labai mažos. Galima pastebėti, kad lazerinio pjovimo technologija iš tikrųjų pradėjo vystytis didelės spartos ir didelio tikslumo kryptimis praktiškai. Pjovimo lazeriu technologija taikoma storų plokščių pjovimui ir didelio dydžio ruošinio pjovimui. Pjovimo įrangos galia palaipsniui didėja, o pjovimo lazeriu skysčiai taip pat vystosi nuo lengvojo pramoninio plonasluoksnio pjovimo iki sunkaus pramoninio storųjų plokščių pjovimo.
Didelės galios 6KW lazeriu galima pjauti 32 mm storio anglinio plieno plokštes. Nuolat tobulindama pjovimo technologiją, Kinija atlieka eksperimentus. 3KW lazeris buvo palaipsniui pritaikytas pjaustant 32 mm anglies plieno plokštę. Ir projekto veikla jau prasidėjo. Be to, plečiasi ir lazerinio pjovimo technologijoje naudojamų ruošinių dydžių asortimentas. Šiuo metu lazerinio pjovimo technologija gali pjauti iki 63 metrų ilgio ir 55 metrų pločio plokštes.
Iš tikrojo pjovimo proceso galima pastebėti, kad pjovimo lazeriu technologija pradėjo vystytis link storų plokščių ir didelių matmenų, skatinant lazerinio pjovimo įrangos projektavimą šia kryptimi ir taip toliau tobulinant pramoninio apdorojimo technologijas. Kinijai įstojus į Pasaulio prekybos organizaciją, dažni tarptautiniai mainai, skatinantys įvairias pramonės šakas palaipsniui įsilieti į tarptautinės konkurencijos gretas. Šiame procese automobilių ir aviacijos pramonė kūrimo procese turi nuolat taikyti pjovimo lazeriu technologiją. Tačiau Kinija taip pat taiko 5 ašių ir 6 ašių 3D lazerinio pjovimo technologijas.
Apdirbimo operacijoms trimačių lazerinio pjovimo staklių taikymas praktinėse operacijose padės plėtoti lazerinio pjovimo technologiją tikslesne kryptimi, o ekonomiška trimačio pjovimo lazeriu konstravimas skatins apdirbimo technologijos brandą. Kaip apdorojimo technologija, pjovimo lazeriu technologija yra būtina ir skubiai plėtojama automatizavimo ir nepilotuojamo krypties link.
Tuo pačiu metu, taikant kompiuterinių tinklų technologiją, įmanoma automatinio ir nepilotuojamo lazerinio pjovimo technologija. Šiuo metu daug tokio tipo lazerinių pjovimo staklių yra pagaminta užsienyje, o šios technologijos paklausa rinkoje didėja, todėl pjovimo lazeriu technologija palaipsniui tampa automatizuota ir nepilotuojama.