Trijų židinio nuotolių pluošto lazerinio pjovimo staklės

- 2023-03-29-

Optinio pluošto lazerinio pjovimo mašinos židinio nuotolis yra svarbus metalo medžiagų pjovimui


Kada geriausia reguliuoti lazerinio pjovimo mašinos židinio nuotolį? Prieš pjaustant ir perforuojant bet kokį lapą, reikia sureguliuoti atstumą tarp lazerio fokusavimo ir pjovimo medžiagos. Pjovimo lazeriu įranga turi keletą židinio nuotolių. Skirtingos fokusavimo padėtys dažnai lemia skirtingą pjovimo medžiagos skerspjūvio smulkumą. Labai svarbu pagrįstai sureguliuoti pluošto lazerinio pjovimo mašinos židinio nuotolį. Jei lazeriu nupjaunama plona plokštelė, fokusavimas tikrai nėra svarbus. Jei lazeriu pjaunate storesnes plokštes, galia ir greitis turi didelę įtaką nuosėdoms. Apskritai, jei tai kelia šlaką, pirmenybė teikiama tam, ar oro slėgis per mažas, ar greitis per mažas. Jei tai neveikia, tiesiog sureguliuokite dažnį arba ištiesinkite optinį kelią, turime suprasti kelis pluošto lazerinio pjovimo staklių židinio nuotolius.

Optinio pluošto lazerinis pjovimo staklės su trimis židinio nuotoliais.



Kai pluoštinio lazerinio pjovimo staklės fokusas yra optimalioje padėtyje, naudojant mažiausią plyšį ir didžiausią efektyvumą galima pasiekti geriausią pjovimo efektą. Toliau pateikiami trijų tipų pluošto lazerinių pjovimo staklių židinio nuotoliai.

Neigiamas židinio nuotolis.

Neigiamas židinio nuotolis (pjovimo židinys nukreiptas į pjovimo medžiagą) daugiausia naudojamas storoms metalinėms plokštėms pjauti. Pjaunant storas plokštes su neigiamu židinio nuotoliu, reikia didesnio pjovimo pločio, todėl per antgalis tiekiamas nepakankamas deguonies kiekis, dėl to sumažėja pjovimo temperatūra, o pjovimo paviršiai yra gana šiurkštūs, kurie nėra tinkami didelio tikslumo pjovimui.

Vidinis neigiamas židinio nuotolis.

Vidinis neigiamas židinio nuotolis (pjovimo židinys yra pjovimo medžiagos viduje) dažniausiai naudojamas optinio pluošto lazeriu pjovimo mašinose, skirtose pjaustyti tokias medžiagas kaip aliuminis, aliuminio lydiniai ir nerūdijantis plienas. Pagal fokusavimo principą pjovimo plotis yra didesnis nei pjovimo taškas ruošinio paviršiuje. Šiuo režimu optinio pluošto lazerinio pjovimo staklės turi didelį oro srautą, aukštą temperatūrą ir šiek tiek ilgesnį pjovimo bei perforavimo laiką. Todėl šis pjovimo būdas daugiausia naudojamas kietoms medžiagoms, tokioms kaip aliuminis arba nerūdijantis plienas, pjaustyti.

židinio nuotolis

Židinio nuotolis (pjovimo židinys yra pjovimo medžiagos paviršiuje) paprastai yra fokusavimo padėties nustatymo metodas, tinkamas pjaustyti tokias medžiagas kaip SS41, SPH ir SPC. 0 židinio nuotolio pjovimo židinys yra arti ruošinio paviršiaus. Dėl skirtingo viršutinio ir apatinio pjovimo paviršių lygumo, viršutinis pjovimo paviršius yra gana lygus, o apatinis - gana grubus. Pjovimo židinio padėties nustatymo metodas turi būti nustatytas pagal faktinius viršutinio ir apatinio paviršių proceso reikalavimus.

Labai svarbu nustatyti pluošto lazerinio pjovimo mašinos fokusavimo padėtį pagal faktinę situaciją. Tik pagrįsta fokusavimo padėtis gali paskatinti skaidulinio lazerinio pjovimo staklės darbą protingiau.

Optinio pluošto lazerinio pjovimo mašinos fokusavimo santykis: dėmesys sutelkiamas į ruošinio paviršių.

Šiuo režimu skiriasi viršutinio ir apatinio ruošinio paviršių lygumas. Paprastai tariant, pjovimo paviršius šalia pjovimo taško yra lygesnis, o apatinis paviršius, esantis toliau nuo pjovimo taško, atrodo grubus. Praktikoje šis režimas turėtų būti nustatytas atsižvelgiant į viršutinio ir apatinio paviršiaus proceso reikalavimus.

Ryšys tarp pluošto lazerinio pjovimo mašinos židinio taškų: židinio taškas yra ruošinio viduje.

Šis metodas taip pat žinomas kaip teigiamas židinio nuotolis. Kai ruošinys, kurį reikia pjauti, yra nerūdijančio plieno arba aliuminio plokštė, paprastai pasirenkamas režimas, kai pjovimo taškas yra ruošinio viduje. Tačiau vienas šio metodo trūkumas yra tas, kad židinys yra toli nuo pjovimo paviršiaus, todėl pjovimo plotis yra santykinai didesnis nei pjovimo taško plotis ruošinio paviršiuje. Tuo pačiu metu šis režimas reikalauja didelio pjovimo oro srauto, pakankamos temperatūros ir šiek tiek ilgesnio pjovimo bei pradurimo laiko. Taigi, kai pasirenkate ruošinio medžiagą, jis daugiausia pagamintas iš kietų medžiagų, tokių kaip nerūdijantis plienas arba aliuminis.