Kokias medžiagas gerai pjausto lazeriu

- 2023-03-30-

XT Lazeris – pjovimo lazeriu mašina

Pjaunant metalines medžiagas lazerine pjovimo stakle, pjovimo efektas ir greitis skiriasi priklausomai nuo medžiagos. Kai kurios medžiagos netinka apdoroti lazerine pjovimo mašina. Naudojant lazerines pjovimo stakles, anglinis plienas ir nerūdijantis plienas yra idealiausios pjovimo medžiagos. "Medžiagos, nepaisant pjovimo greičio ar pjovimo efekto, gali pasiekti idealią būklę. Kokias dar medžiagas, be anglinio plieno ir nerūdijančio plieno, gali pjauti lazerinio pjovimo staklės?"




Konstrukcinis plienas.

Ši medžiaga geriau veikia pjaunant deguonimi. Naudokite nuolatinio režimo lazerį. Apdirbant labai mažas kreives, valdymo sistema keičia padavimo greitį reguliuodama lazerio galią. Naudojant deguonį kaip perdirbimo dujas, pjovimo briauna gali būti šiek tiek oksiduota. Plokštėms iki 4 mm storio azotas gali būti naudojamas kaip apdorojimo dujos aukšto slėgio pjovimui. Tokiu atveju pjovimo briauna nebus oksiduota. Sudėtingus kontūrus ir mažas skylutes (skersmuo mažesnis nei medžiagos storis) reikia iškirpti impulsiniu režimu. Taip išvengiama aštrių kampų nupjovimo.

Kuo didesnis anglies kiekis, tuo lengviau pjovimo briauna sukietėja ir tuo didesnė tikimybė, kad apdegs kampai.

Plokštes, kuriose yra daug lydinio, pjaustyti sunkiau nei plokštes, kuriose yra mažai lydinio. Oksiduoti arba smėliasrove padengti paviršiai gali pabloginti pjovimo kokybę.

Likusi šiluma ant plokštės paviršiaus neigiamai veikia pjovimo efektą. Plokštėms, kurių storis viršija 10 mm, geresnius rezultatus galima pasiekti naudojant specialią lazerinę plokštę ir apdirbant ruošinio paviršių patepant alyva. Alyvos plėvelė sumažina nuosėdų sukibimą su paviršiumi ir labai palengvina pjovimą. Alyvos plėvelė neturi įtakos pjovimo poveikiui. Siekiant pašalinti įtampą, nupjaunama tik antriniu būdu apdorota plieno plokštė. Išlydyto plieno priemaišos virimo sąlygomis iš tikrųjų gali turėti didelės įtakos pjovimo efektui. Norint pjauti konstrukcinį plieną švariu paviršiumi, reikia laikytis šių patarimų:.

Silicis0,04% yra pirmasis pasirinkimas, tinkamas apdorojimui lazeriu. Silicio <0,25% kai kuriais atvejais gali būti šiek tiek sumažintas. Si<0,25% netinka pjovimui lazeriu ir gali duoti blogesnius arba nenuoseklius rezultatus. Pastaba: St52 plieno leistinas kiekis pagal DIN standartus yra Si0,55 proc. Šis indikatorius yra per netikslus apdorojimui lazeriu. Pjaunant nerūdijantį plieną reikia naudoti deguonį, ir nesvarbu, ar kraštai yra oksiduoti.

Azotas naudojamas, kad kraštai būtų be oksidacijos ir įbrėžimų be tolesnio apdorojimo.

Dėl galimos didelės lazerio galios ir didelio slėgio azoto naudojimo, pjovimo greitis gali būti lygus deguoniui arba didesnis už jį. Norint pjauti nerūdijantį plieną, kurio storis didesnis nei 4 mm azotu, nesukeliant įbrėžimų, būtina sureguliuoti fokusavimo padėtį. Iš naujo nustatant fokusavimo padėtį ir sumažinus greitį, galima gauti švarų pjūvį, nors, žinoma, neišvengiama ir mažų įbrėžimų.

Padengus alyvos plėvelės sluoksnį ant plokštės paviršiaus galima pasiekti geresnių perforavimo rezultatų, nesumažinant apdorojimo kokybės. Nerūdijančiam plienui rinkitės pjovimą deguonimi: jei storesnės nei 5 mm plokštės, sumažinkite padavimo greitį ir naudokite impulsinio lazerio režimą. Pradūrimui ir pjovimui naudoti vienodo aukščio aliuminio ir aliuminio lydinio purkštukus labiau tinka pjauti nepertraukiamu režimu. Nors aliuminis turi didelį atspindį ir šilumos laidumą, priklausomai nuo lydinio tipo ir lazerio galios, aliuminį galima pjauti iki 6 mm storio ir pjaustyti naudojant deguonį arba aukšto slėgio azotą.

Pjaunant deguonimi, pjovimo paviršius yra šiurkštus ir kietas. Susidaro tik nedidelis liepsnos kiekis, tačiau naudojant azotą ją sunku pašalinti, o pjovimo paviršius yra lygus. Apdorojus plokštes, kurių storis mažesnis nei 3 mm, po optimizavimo ir reguliavimo galima pasiekti beveik be įbrėžimų. Ant storesnių plokščių gali būti sunkiai pašalinamų atplaišų. Grynas aliuminis yra labai grynas ir sunkiai pjaustomas.

Kuo didesnis lydinio kiekis, tuo lengviau pjaustyti medžiagą.

Rekomendacija: Aliuminį galite pjauti tik tuomet, jei įrengėte savo sistemoje „atšvaito sugėriklį“. Priešingu atveju atspindys gali pažeisti optinius elementus. Titano plokštės pjaustomos naudojant argoną ir azotą kaip proceso dujas. Dėl kitų parametrų žr. nikelio chromo plieną.

Varis ir žalvaris.

Rekomendacija: Aliuminį galite pjauti tik tuomet, jei įrengėte savo sistemoje „atšvaito sugėriklį“. Priešingu atveju atspindys gali pažeisti optinį elementą.

Titano lydinys.

Titano plokščių pjovimas naudojant argoną ir azotą kaip proceso dujas. Dėl kitų parametrų žr. nikelio chromo plieną, raudonąjį varį ir žalvarį, kurie abu turi didelį atspindį ir puikų šilumos laidumą. Žalvarį, kurio storis mažesnis nei 1 mm, galima pjauti naudojant azotą.

Galima pjauti varį, kurio storis mažesnis nei 2 mm, o apdorojimo dujos turi būti deguonis. Rekomendacija: Varį ir žalvarį galima pjauti tik tada, kai sistemoje sumontuotas „atspindinčios sugerties“ įtaisas. Priešingu atveju atspindys gali pažeisti optinį elementą.