XTLazerinis plokščių ir vamzdžių integruotas pjovimo lazeriu staklės
Pjovimas lazeriu naudoja fokusuotą didelio galingumo tankio lazerio spindulį, kad apšvitintų ruošinį, greitai kaitindama medžiagą iki dujinimo temperatūros ir išgaruodama, kad susidarytų skylės. Kai šviesos spindulys juda į medžiagą, nuolat formuojama siauro pločio (pvz., apie 0,1 mm) skylė, kad būtų baigtas medžiagos pjovimas.
Pjovimo lazeriu metu nėra kontakto tarp suvirinimo degiklio ir ruošinio, nesusidėvi įrankis. Norint apdoroti skirtingų formų dalis, nereikia keisti „įrankio“, reikia pakeisti tik lazerio išėjimo parametrus. Pjovimo lazeriu procesas turi mažą triukšmą, mažą vibraciją ir be taršos. Palyginti su kitais terminio pjovimo būdais, bendros pjovimo lazeriu savybės yra greitas pjovimo greitis ir aukšta kokybė.
Taigi, kokie yra lazerinio pjovimo staklių židiniai? Bet koks skirtumas? ŠiandienXTLazeris kalbės apie tris pagrindinius lazerinio pjovimo staklių ryšius.
Lazerinio pjovimo mašinos fokusavimo padėties ir skirtumų analizė:
Pjovimas lazeriu gali būti suskirstytas į keturias kategorijas: pjovimas lazeriu, lydymosi lazeriu pjovimas, lazerinis pjovimas deguonimi ir lazerinis rašymas bei kontroliuojamas lūžis. Pjovimas lazeriu yra vienas iš terminio pjovimo būdų. Pjovimo lazeriu staklės – tai technologinė revoliucija lakštinio metalo apdirbime ir „apdirbimo centras“ lakštinio metalo apdirbime. Pjovimo lazeriu staklės pasižymi dideliu lankstumu, greitu pjovimo greičiu, dideliu gamybos efektyvumu ir trumpu gaminio gamybos ciklu, kuris laimėjo plačią klientų rinką.
Lazerinio pjovimo mašinos fokusavimo padėtis yra ruošinio paviršiuje.
Tai yra labiausiai paplitusi fokusavimo padėtis, dar žinoma kaip 0 židinio nuotolis, dažniausiai naudojama pjaustant SPC/SPH/SS41 ir kitus ruošinius. Naudodami lazerinį pjovimo įrenginį laikykite arti ruošinio paviršiaus. Šiame židinio taške dėl nedidelių ruošinio viršutinių ir apatinių paviršių lygumo skirtumų pjovimo paviršius šalia židinio taško bus lygesnis, o pjovimo paviršius toje pusėje, kuri yra toliau nuo židinio taškas bus šiurkštesnis. Praktikoje jis dažnai nustatomas atsižvelgiant į skirtingus viršutinio ir apatinio paviršių proceso reikalavimus.
Lazerinio pjovimo mašinos fokusavimo padėtis yra ruošinio viduje.
Fokusavimo padėtis ruošinio viduje vadinama teigiamu židinio nuotoliu. Pjaunant medžiagas, tokias kaip nerūdijančio plieno arba aliuminio plieno plokštės, fokusavimo metodas paprastai naudojamas pjovimo fokusavimui ruošinio viduje. Pagrindinis trūkumas yra tai, kad pjovimo diapazonas yra gana didelis, o šis režimas dažnai reikalauja stipresnio pjovimo oro srauto, pakankamos temperatūros ir ilgesnio pjovimo bei perforavimo laiko. Todėl jis naudojamas tik pjaustant kietas medžiagas, tokias kaip nerūdijantis plienas ar aliuminis.
3. Lazerinio pjovimo mašinos fokusavimo padėtis yra ant ruošinio.
Ruošinio fokusavimo padėtis vadinama neigiamu židinio nuotoliu, nes pjovimo taškas yra nei ruošinio paviršiuje, nei ruošinio viduje, o virš pjovimo medžiagos. Kai fokusavimo padėtis yra ant ruošinio, taip yra todėl, kad plokštės storis yra palyginti didelis. Jei židinys nėra taip išdėstytas, purkštuko tiekiamo deguonies gali nepakakti, todėl sumažės pjovimo temperatūra ir negalėsite pjauti medžiagos. Tačiau yra didelis trūkumas, kad pjovimo paviršius yra šiurkštus ir netinkamas tiksliam pjovimui.
Aukščiau pateikta lazerinio pjovimo mašinos fokusavimo padėties ir skirtumo analizė. Naudojant lazerinę pjovimo mašiną, galima pasirinkti skirtingus fokusavimo režimus, atsižvelgiant į skirtingų ruošinių apdorojimo poreikius, kurie gali visiškai išnaudoti lazerinio pjovimo mašinos pranašumus ir užtikrinti pjovimo efektą. Lazeris yra medžiagos sužadinimo naudojimas šviesai, kurios temperatūra yra stipri, generuoti. Susilietus su medžiagomis, jis gali greitai išsilydyti ant medžiagos paviršiaus, suformuoti skylutes ir pjauti pagal išlyginimo taškų judėjimą. Todėl, palyginti su tradiciniais pjovimo būdais, šis pjovimo būdas turi mažesnius tarpus ir gali sutaupyti didžiąją dalį medžiagos. Tačiau, remiantis pjovimo efekto apibrėžimu ir analize, analizuojama lazeriu išpjauta medžiaga, jos pjovimo efektas yra patenkinamas, o tikslumas yra didelis, o tai paveldi lazerio pranašumus ir negali būti lyginama su įprastais pjovimo metodais.