Pjovimo lazeriu ir tradicinio lakštinio metalo pjovimo palyginimas

- 2023-04-12-

XTLazeris – pjovimo lazeriu mašina


Tradicinis lakštinio metalo apdirbimas

Kadangi (CNC) pjovimo staklėse daugiausia naudojamas linijinis pjovimas, nors jos gali pjauti 4 metrų ilgio lakštus, jos gali būti naudojamos tik lakštinio metalo apdirbimui, kuriam reikia tik linijinio pjovimo. Paprastai naudojamas pramonės šakose, kuriose reikalingas tik linijinis pjovimas, pvz., pjovimas po išlyginimo.



CNC / bokšto perforavimo mašinos turi didesnį lankstumą apdirbant kreives. Perforavimo mašina gali turėti vieną ar daugiau kvadratinių, apskritų ar kitų specialių reikalavimų perforavimo mašinoms, kurios vienu metu gali apdoroti konkrečius lakštinio metalo ruošinius, dažniausiai važiuoklės ir spintelių pramonėje. Joms reikalinga apdirbimo technologija daugiausia yra tiesių, kvadratinių ir apskritų kiaurymių išpjovimas su gana paprastais ir fiksuotais raštais. Privalumas yra paprasta grafika ir greitas plonų plokščių apdorojimo greitis, o trūkumas yra ribotas storų plieno plokščių perforavimo gebėjimas. Net jei įmanoma perforuoti, ruošinio paviršius vis tiek subyrės, o tam reikia formos. Pelėsių kūrimo ciklas yra ilgas, kaina didelė, o lankstumo laipsnis nėra pakankamai didelis.

Pjovimas liepsna, kaip primityvus tradicinis pjovimo būdas, anksčiau turėjo mažai investicijų ir žemus apdorojimo kokybės reikalavimus. Jei reikalavimai yra per dideli, tai galima išspręsti pridedant mechaninio apdorojimo procesą, kurio rinkoje yra labai daug. Dabar daugiausia naudojamas storoms, virš 40 mm plieninėms plokštėms pjauti. Jo trūkumai yra per didelė šiluminė deformacija pjovimo metu, per platus pjūvis, medžiagos švaistymas, lėtas apdorojimo greitis ir tinkamas tik grubiam apdirbimui.

Pjovimas aukštu slėgiu – tai didelės spartos vandens srovės, sumaišytos su deimantiniu smėliu, naudojimas pjaustant plokštes. Jis beveik neturi medžiagų apribojimų, o pjovimo storis gali siekti beveik 100 mm. Jis taip pat tinka medžiagoms, kurios linkusios įtrūkti terminio pjovimo metu, pavyzdžiui, keramikai ir stiklui. Jį galima pjauti, o tokias medžiagas kaip varis ir aliuminis, kurios turi stiprų lazerio atspindį, galima pjauti vandens srove, tačiau pjovimas lazeriu turi didelių kliūčių. Pjovimo vandeniu trūkumas yra tai, kad apdorojimo greitis yra per lėtas, per nešvarus, nekenksmingas aplinkai, o eksploatacinės medžiagos taip pat yra didelės.

Plazminis pjovimas ir smulkus plazminis pjovimas yra panašūs į pjovimą liepsna. Šilumos paveikta zona yra per didelė, tačiau tikslumas yra daug didesnis nei pjovimo liepsna. Greitis taip pat turi eilės šuolį, tampa pagrindine plokštelių apdorojimo jėga. Faktinė aukščiausios buitinės CNC smulkaus plazminio pjovimo mašinos pjovimo tikslumo riba pasiekė apatinę lazeriu pjovimo ribą, o 22 mm anglies plieno plokštės pjovimo greitis pasiekė daugiau nei 2 metrus per minutę. Pjovimo galas yra lygus ir plokščias, su geriausiu nuolydžiu. Kontroliuokite temperatūrą 1,5 laipsnių ribose. Trūkumas yra tai, kad pjaunant plonas plienines plokštes per didelė šiluminė deformacija ir didelis nuolydis. Tais atvejais, kai reikalingas tikslumas ir eksploatacinės medžiagos yra gana brangios, jis yra bejėgis.

Lazerinis apdorojimas pasižymi šiomis savybėmis:

1. Lazerio galios tankis yra didelis, o medžiagos temperatūra greitai pakyla, išsilydo arba išgaruoja sugėrus lazerį. Net medžiagos, turinčios aukštą lydymosi temperatūrą, didelį kietumą ir trapumą, gali būti apdorojamos lazeriu.

2. Nėra kontakto tarp lazerio galvutės ir ruošinio, taip pat nėra įrankio nusidėvėjimo problemos.

3. Ruošinio neveikia apdirbimo drožlių jėga.

4. Lazerio spindulio taško skersmuo gali siekti mikrometrus, o veikimo laikas – nanosekundžių ir pikosekundžių. Tuo pačiu metu didelės galios lazerių nuolatinė išėjimo galia gali siekti nuo kilovatų iki dešimčių tūkstančių vatų, todėl lazeriai yra tinkami tiksliam mikro apdorojimui ir didelio masto lakštinio metalo apdirbimui.

5. Lazerio spindulį lengva valdyti. Kartu su tiksliomis mašinomis, tikslumo matavimo technologija ir elektroniniais kompiuteriais galima pasiekti aukštą automatizavimą ir apdorojimo tikslumą.

Pjovimas lazeriu – tai technologinė lakštinio metalo apdirbimo revoliucija ir lakštinio metalo apdirbimo „apdirbimo centras“. Pjovimas lazeriu pasižymi dideliu lankstumu, dideliu pjovimo greičiu, dideliu gamybos efektyvumu ir trumpu gaminių gamybos ciklu, kuris laimėjo plačią klientų rinką. Pjovimas lazeriu neturi pjovimo jėgos ir nesideformuoja apdorojimo metu. Nėra įrankių nusidėvėjimo, geras medžiagų pritaikymas. Tiek paprastas, tiek sudėtingas dalis galima išpjauti lazeriu, kad būtų galima tiksliai ir greitai sukurti prototipus. Pjovimo siūlė siaura, pjovimo kokybė gera, automatizavimo laipsnis aukštas, operacija paprasta, darbo intensyvumas mažas, nėra taršos. Jis gali pasiekti automatinį medžiagų pjovimą ir išdėstymą, pagerinti medžiagų panaudojimą, sumažinti gamybos sąnaudas ir turėti gerą ekonominę naudą. Ši technologija turi ilgą efektyvų tarnavimo laiką.