Devyni matmenys, skirti įvertinti metalo lazerinio pjovimo staklių pjovimo kokybę

- 2023-04-14-

XTLazeris – metalo lazerinio pjovimo staklės


Metalo lazerinio pjovimo staklių kokybė daugiausia priklauso nuo jos pjovimo kokybės, kuri yra tiesiausias būdas patikrinti įrangos kokybę. Nauji klientai, įsigydami įrangą, pirmiausia turės patikrinti metalo lazerinio pjovimo staklių atsparumą. Be įrangos pjovimo greičio, mėginių ėmimas taip pat priklauso nuo mėginio pjovimo kokybės. Taigi, kaip vertinate pjovimo kokybę ir į kokius aspektus turėtumėte atkreipti dėmesį? Žemiau pateiksiu jums išsamų įvadą.



Kokia yra metalo lazerinio pjovimo mašinos pjovimo kokybė? Šie devyni standartai yra būtini:

1. Šiurkštumas: pjovimo lazeriu dalis sudarys vertikalią liniją. Linijos gylis lemia pjovimo paviršiaus šiurkštumą. Kuo seklesnė linija, tuo sklandesnis pjūvis. Šiurkštumas turi įtakos ne tik briaunų išvaizdai, bet ir trinties charakteristikoms. Daugeliu atvejų norima sumažinti šiurkštumą, todėl kuo šviesesnė tekstūra, tuo geresnė pjovimo kokybė.

2. Statmenumas: jei lakštinio metalo dalies storis viršija 10 mm, pjovimo briaunos statmenumas yra labai svarbus. Kai paliksite židinį, lazerio spindulys išsiskirs, o pjovimas padidės į viršų arba apačią, atsižvelgiant į židinio padėtį. Pjovimo briaunos nuokrypis nuo vertikalios linijos yra keli milimetrai, o kuo statmenesnė pjovimo briauna, tuo aukštesnė pjovimo kokybė.

3. Pjovimo plotis: Apskritai, pjovimo siūlės plotis neturi įtakos pjovimo kokybei. Pjūvio plotis turi didelę įtaką tik tada, kai detalės viduje susidaro ypač tikslus kontūras. Taip yra todėl, kad pjūvio plotis lemia minimalų vidinį pjūvio skersmenį. Didėjant plokštės storiui, didėja ir pjovimo siūlės plotis. Todėl, norint užtikrinti tokį patį aukštą tikslumą, nepaisant pjūvio pločio, ruošinys turi būti pastovus lazerinio pjovimo mašinos apdirbimo srityje.

4. Tekstūra: dideliu greičiu pjaunant storas plokštes, išlydytas metalas neatsiranda pjūvyje po vertikaliu lazerio spinduliu, o išpurškiamas už lazerio spindulio. Dėl to pjovimo briaunoje susidaro kreivės, kurios glaudžiai seka judantį lazerio spindulį. Kad išspręstumėte šią problemą, sumažinus pastūmos greitį pjovimo proceso pabaigoje, galima žymiai pašalinti linijų susidarymą.

5. Nedidelis gedimas: įdubimų susidarymas yra labai svarbus veiksnys, lemiantis pjovimo lazeriu kokybę. Kadangi šerdelių pašalinimas reikalauja papildomo darbo, pjovimo kokybę gali intuityviai nulemti sruogų stiprumas ir kiekis.

6. Medžiagos nusodinimas: pjovimo lazeriu mašina ant ruošinio paviršiaus padengia specialų riebaus skysčio sluoksnį prieš pradedant lydyti ir perforuoti. Pjovimo metu dėl dujofikacijos ir įvairių medžiagų nenaudojimo klientai naudoja vėją, kad sulaužytų pjūvį, tačiau į viršų arba į apačią gali susidaryti nuosėdos ant paviršiaus.

7. Įdubimas ir korozija: įdubimas ir korozija gali turėti neigiamą poveikį pjovimo briaunos paviršiui ir turėti įtakos jo išvaizdai. Jie atsiranda pjovimo klaidose, kurių paprastai reikėtų vengti.

8. Šilumos veikiama zona: pjovimo lazeriu metu šildoma vieta šalia pjovimo. Tuo pačiu metu pasikeis ir metalo struktūra. Pavyzdžiui, kai kurie metalai gali sukietėti. Šilumos paveikta zona reiškia zonos, kurioje keičiasi vidinė struktūra, gylį.

9. Deformacija: jei dėl pjūvio dalis greitai įkaista, ji deformuosis. Tai ypač svarbu tiksliai apdirbant, nes tikslaus apdirbimo kontūras ir juosta dažniausiai yra tik kelių dešimtųjų milimetro pločio. Lazerio galios valdymas ir trumpesnių lazerio impulsų naudojimas gali sumažinti dalių įkaitimą ir išvengti deformacijos.