Metalo pjovimo staklės - Metalo pjovimo lazeriu staklės - Metalo lakštų pjovimo lazeriu staklės

- 2023-04-15-

XTLazeris – metalo lakštų lazerinio pjovimo staklės

Metalo pjovimo staklės kartais vadinamos metalo lazerinėmis pjovimo staklėmis, nes dabar daugelyje metalo pjovimo procesų naudojamos lazerinės pjovimo staklės, pakeičiančios tradicinius procesus. Todėl yra tik keletas terminų skirtumų. Metalo pjovimo staklės yra populiarios daugiausia dėl to, kad vis dažniau naudojamos metalinės medžiagos, kurios anksčiau buvo sunkiai apdorojamos. Tobulėjant technologijoms, tradiciniai metalo lakštų apdirbimo būdai nebegali patenkinti šiuolaikinių gamybos poreikių. Metalo lakštų lazerinio pjovimo staklių atsiradimas atnešė revoliucinius pokyčius metalo medžiagų apdirbimo metoduose.



Metalo pjovimas yra svarbus gamybos procesas pramoninės statybos pramonėje ir kitose srityse. Metalo pjovimo staklės, taip pat žinomos kaip metalo lazerinio pjovimo staklės arba metalo lakštų lazerinio pjovimo staklės, išskiria energiją, kai lazerio spindulys apšvitinamas metalinio ruošinio paviršiumi, kad ištirptų ir išgaruotų, kad būtų pasiektas pjovimo ar drožimo tikslas. Jie pasižymi dideliu tikslumu, greitu pjovimu, neapsiriboja pjovimo modelio apribojimais, automatinis rinkimas taupo medžiagas ir sklandžiai pjauna, pasižymi mažomis apdorojimo sąnaudomis ir kitomis savybėmis.

Suprantama, kad naujos kartos pažangios lazerinio pjovimo sistemos turi gerus optinius režimus, mažas pjovimo siūles ir didelį tikslumą; Mechaninė pjovimo galvutė tiesiogiai liečiasi su lakštiniu metalu, kad judėtų, o lazerio fokusas išlieka nepakitęs. Pjovimo greitis ir kokybė yra vienodi ir vienodi visame darbiniame paviršiuje; Dviejų kreipiamųjų bėgelių padėties nustatymas ir rutulinio sraigto transmisija pasižymi dideliu greičiu, dideliu tikslumu, sklandžiu judėjimu, geru dinamiškumu ir ilgą tarnavimo laiką; Staklėje sumontuoti važiavimo apsaugos nuo susidūrimo eigos jungikliai ir poliuretaniniai susidūrimo stabdymo strypai tiek vertikalioje, tiek horizontalioje judėjimo kryptimis, užtikrinančiais maksimalų saugumą mašinos veikimo metu; Automatinio programavimo sistema iš grafinių failų tiesiogiai generuoja apdirbimo programas, o kompiuteris imituoja grafikos apdirbimo kelią, pagerindamas apdirbimo efektyvumą ir medžiagų panaudojimą.

Metalo pjovimo staklės, kaip naujos rūšies įrankiai, vis dažniau naudojamos įvairiose pramonės šakose. Taigi, kaip naudojamas pjovimas lazeriu ir kaip galima atskirti pjovimo lazeriu kokybę?

Pirma, lazerio energija koncentruojama šviesos pavidalu į didelio tankio spindulį, kuris perduodamas į darbinį paviršių, kad būtų sukurta pakankamai šilumos medžiagai ištirpti. Be to, aukšto slėgio koaksialinės dujos su sija tiesiogiai pašalina išlydytą metalą ir taip pasiekia pjovimo tikslą. Tai rodo, kad pjovimas lazeriu iš esmės skiriasi nuo mechaninio apdorojimo staklėmis.

Jame naudojamas lazerio spindulys, skleidžiamas iš lazerio generatoriaus, kuris per išorinę grandinės sistemą sufokusuojamas į didelio galingumo tankio lazerio spindulį. Lazerio šilumą sugeria ruošinio medžiaga, o ruošinio temperatūra smarkiai pakyla. Pasiekusi virimo temperatūrą, medžiaga pradeda garuoti ir formuojasi skylės. Kai sija juda ruošinio atžvilgiu, medžiaga galiausiai sudaro plyšį. Proceso parametrai (pjovimo greitis, lazerio galia, dujų slėgis ir kt.) ir judėjimo trajektorija pjovimo metu yra valdomi CNC sistema, o šlakas ties plyšiu tam tikrame slėgyje nupučiamas pagalbinėmis dujomis.

Metalo pjovimo lazeriu metu taip pat pridedamos pagalbinės dujos, tinkamos pjaunamai medžiagai. Pjaunant plieną deguonis naudojamas kaip pagalbinės dujos, sukeliančios egzotermines chemines reakcijas su išlydytu metalu, kad oksiduotų medžiagą, o taip pat padeda išpūsti tinklelio viduje esantį šlaką. Metalinėms dalims, kurioms taikomi aukšti apdirbimo tikslumo reikalavimai, azoto dujos gali būti naudojamos kaip pagalbinės dujos pramonėje.

Daugelis metalinių medžiagų, nepaisant jų kietumo, gali būti pjaustomos be deformacijų naudojant metalo lakštų lazerinio pjovimo stakles (šiuo metu pažangiausia metalo lazerinio pjovimo stakle gali pjauti beveik 100 mm storio pramoninį plieną). Žinoma, didelio atspindėjimo medžiagoms, tokioms kaip auksas, sidabras, varis ir aliuminio lydiniai, jie taip pat yra geri šilumos perdavimo laidininkai, todėl pjovimas lazeriu yra sudėtingas arba net neįmanomas (kai kurias sunkiai pjaustomas medžiagas galima pjauti naudojant impulsinės bangos lazerio spindulį, nes itin didelė impulsinės bangos didžiausia galia gali akimirksniu padidinti medžiagos pluošto sugerties koeficientą).