Atsargumo priemonės paleidžiant pjovimo lazeriu mašiną atnaujinus darbą

- 2023-05-31-

XT Lazeris – pjovimo lazeriu mašina

Palaipsniui kontroliuojant COVID-19 epidemiją, daugelis metalo lazerių apdirbimo įmonių pradėjo atnaujinti gamybą. Pjovimo lazeriu staklėms labai svarbu pakankamai pasiruošti prieš pradedant gamybą. Taigi, kaip teisingai paleisti mašiną? Kokios yra atsargumo priemonės?


Paleidimo žingsniai

1Prieš paleidžiant maitinimą, reikia patikrinti, ar maitinimas yra normalus, ar subalansuota trifazė elektra, ar nepažeisti maitinimo ir signalo laidai, ar nėra prasto kontakto ar net neįkando pelė.

2Patikrinkite lazerinio pjovimo mašinos atraminę įrangą, pvz., ar oro kompresorius veikia normaliai ir ar vanduo iš oro bako ir filtro visiškai išleidžiamas. Klientai, naudojantys azotą ar deguonį, turėtų atkreipti dėmesį į tai, ar dujotiekis nesandarus, ypač atidarant dujas, jie turėtų stovėti ant dujų išleidimo angos šono, kad išvengtumėte per didelio slėgio ir sužalojimų dėl dujų vamzdžio sprogimo.

3Įjunkite pagrindinį maitinimo šaltinį, atidarykite programinę įrangą, patikrinkite, ar programinėje įrangoje yra pavojaus signalas, ir rankiniu būdu patikrinkite, ar X/Y/Z/W ašis yra normali ir grįžta į pradinį tašką (ją reikia grąžinti į pradinis taškas ir kalibruojamas kiekvieną kartą, kai aparatas įjungiamas).

4Patikrinkite, ar varinis antgalis ir izoliacinis žiedas yra priveržti, ir sukalibruokite rankiniu būdu.

5Paspauskite pūtimo mygtuką nuotolinio valdymo pulte, kad patikrintumėte, ar aukšto ir žemo slėgio oras yra normalus.

6Įjunkite lazerį (atminkite, kad didelės galios lazeriai turi palaukti mažiausiai 30 minučių savaiminio drėgmės pašalinimo prieš skleisdami šviesą), patikrinkite, ar lazerio indikatoriaus lemputė yra normali, o jei yra kokių nors sutrikimų, susisiekite su garantinio aptarnavimo inžinieriumi. laiku.

7Prieš pjaustydami patikrinkite, ar vario antgalio modelis atitinka plokštę, nuvalykite apsauginį lęšį ir patikrinkite, ar proceso parametrai atitinka plokštę.

8Baigę patikrinimą, suraskite kraštą ir patikrinkite, ar raudona lemputė yra lentos diapazone.

9Paleidę programą, visada atkreipkite dėmesį į pjovimo situaciją. Jei yra kokių nors sutrikimų, prieš tęsdami pjovimą pašalinkite gedimo veiksnius.

10Galiausiai kai kurie klientai prieš šventę jau išleido vandens rezervuarą. Prieš paleidžiant mašiną svarbu pripildyti baką gryno arba distiliuoto vandens, patikrinti, ar vandens vamzdžio jungtis užrakinta ir ar uždarytas išleidimo vožtuvas. Atidarydami aušintuvą, atkreipkite dėmesį į aušintuvo veikimo stebėjimą, ar vandens vamzdyje nėra vandens nuotėkio, ar kiekvieno manometro reikšmės yra normalios ir ar grįžtamajame vamzdyje yra atgalinis srautas (jei nėra atgalinio srauto). : 1. Patikrinkite, ar atidarytas kiekvienas vandens vamzdžio vožtuvas, 2. Patikrinkite, ar vandens vamzdis nesulenktas, 3. Patikrinkite, ar vandens siurblys tuščias ir tt). Galiausiai patikrinkite, ar tinkamai nustatyta vandens bako temperatūra.

Šiauriniams klientams, siekiant išvengti lazerio ar kitų priedų pažeidimų, atsiradusių dėl vandens užšalimo, nereikalingus nuostolius galima sumažinti įpylus antifrizo arba palaikant dirbtuvių temperatūrą, kad mašina neužšaltų.

Saugumo sumetimai

1Griežtai laikykitės įrangos instrukcijų arba profesionalaus mokymo žingsnių, kad paleistumėte mašiną.

2Operatoriai turi baigti įmonės profesinius mokymus, būti susipažinę su staklių sandara, veikimu, programine įranga ir saugos eksploatavimo žiniomis bei gebėti valdyti ekstremalias situacijas.

3Kai mašina veikia, operatoriai neturėtų palikti savo darbo vietų be leidimo. Jei jiems reikia išvykti, jie turėtų paspausti pauzės arba avarinio sustabdymo mygtuką.

4Laikykitės pagalbinės įrangos, pvz., staklių, elektros spintų ir vandens rezervuarų, higienos ir pašalinkite daiktus, pvz., šiukšles, kurios turi įtakos normaliam mašinos veikimui.

5Pakraunant ir iškraunant medžiagas atkreipkite dėmesį į asmeninį saugumą (personalams griežtai draudžiama avariniu būdu sustoti neišjungus mašinos arba paimti medžiagas nuo mašinos platformos, kai mašina veikia).

6Visi operatoriai privalo dėvėti apsaugines priemones, tokias kaip kaukės, apsauginiai akiniai ir kt.

7Pjaunant lentas, iškilus nesklandumams, kurių nustatyti nepavyksta, būtina laiku bendrauti ir jas spręsti su atitinkamais regiono inžinieriais.

8Atkreipkite dėmesį į gaisro ir elektros energijos prevenciją ir aprūpinkite atitinkamus gesintuvus bei kitą gaisro gesinimo įrangą.