Metalo lazerinio pjovimo staklių ir vielos pjovimo privalumai ir trūkumai

- 2023-08-01-

XT Lazeris – metalo lazerinio pjovimo staklės

Nuo pat įkūrimo metalo lazerinio pjovimo staklės palaipsniui buvo pripažintos vartotojų. Kokie yra tradicinių pjovimo metodų, kurių negalima palyginti su lazerinėmis pjovimo staklėmis, pranašumai? Pirma, pažvelkime į pjovimo lazeriu ir vielos pjovimo ypatybes: naujausia pagrindinė lazerinio pjovimo įranga, daugiausia pluošto lazerinis pjovimas, daugiausia pasižymintis greitu pjovimo greičiu, gera pjovimo kokybe ir mažomis apdorojimo sąnaudomis.


Tradicinis vielos pjovimas:

Pjaunant vielą galima pjauti tik laidžias medžiagas, o tai riboja jo taikymo sritį ir reikalauja pjovimo aušinimo skysčio pjovimo metu. Pavyzdžiui, oda netinkama naudoti. Jis nebijo vandens ir pjovimo skysčių taršos ir negali būti nupjautas viela.

Be to, pagal naudojamo laido tipą srovės laidų pjovimas skirstomas į greitą ir lėtą laidą. Viela yra pagaminta iš molibdeno vielos ir gali būti naudojama daugybei pjūvių. Laidai naudojami lėtai ir gali būti naudojami tik vieną kartą. Metalinė viela turi daugiau pritaikymų nei molibdeno viela, nes ji yra labai pigi.

Tradicinio vielos pjovimo pranašumas yra tas, kad galima pasiekti vienkartinį plokščių pjovimą, tačiau pjovimo briauna bus labai grubus.

Aptarę pjovimo lazeriu ir tradicinio vielos pjovimo ypatybes, trumpai palyginkime jų pjovimo principus ir trūkumus:

Pjovimo lazeriu principas: aukšta temperatūra, kurią sukuria didelio energijos tankio lazerio spindulio švitinimas, ištirpdo pjovimo medžiagos pjūvį ir taip pasiekiamas pjovimas. Todėl metalinės medžiagos pjūvis neturėtų būti per storas, kitaip karščio paveikta zona gali būti per didelė, kad būtų galima pjauti.

Pjovimas lazeriu turi platų pritaikymo spektrą, nes juo galima pjauti daugumą metalų neribojama formos.

Tradicinis vielos pjovimo principas: naudojant molibdeno vielą metalinei vielai pjauti, ji elektrifikuojama, kad būtų pagaminta aukštos temperatūros pjovimo medžiaga, kuri paprastai naudojama kaip forma. Šilumos paveikta zona yra tolygesnė ir mažesnė. Galima pjauti storas plokštes, tačiau pjovimo greitis yra lėtas ir gali pjauti tik laidžias medžiagas, todėl konstrukcijos paviršius yra mažesnis.

Trūkumas yra tas, kad yra eksploatacinių medžiagų, o apdorojimo kaina yra didesnė nei pjovimo lazeriu kaina.

Plėtojant pramonės paklausą, perdirbimo įmonės kelia vis aukštesnius reikalavimus masinei gamybai, o tai reiškia, kad kuo didesnis darbo efektyvumas, tuo didesnis metalo pjovimo greitis. Aukštos kokybės, nebrangus pjovimas lazeriu labiau tinka šiuolaikiniams gamybos poreikiams, o vielos pjovimas palaipsniui praranda savo konkurencingumą rinkoje.

Nuo pat lazerinio pjovimo staklių plėtros lazerinio pjovimo staklių kainos vėl ir vėl mažėja dėl gamintojų pagausėjimo. Daugelis lakštinio metalo ir metalo apdirbimo pramonės šakų nesirenka pjovimo lazeriu staklių daugiausia dėl savo tradicinės „vištienos šonkaulių“ pjovimo įrangos. Turėtume išdrįsti atsisakyti suspaudimo gamyklos plėtros „vištienos šonkaulių“ ir įsigyti iš tikrųjų nebrangią pjovimo lazeriu stakles ir mėgautis sparčiais bei tiksliais apdorojimo metodais!