Lazerinių pjovimo staklių privalumai

- 2023-08-01-

XT Lazeris – pjovimo lazeriu mašina

Kokie yra lazerinių pjovimo staklių pranašumai? Kodėl dauguma metalo apdirbimo gamintojų dabar naudoja lazerines pjovimo stakles? Dabartinėje pluošto lazerinio pjovimo mašinų pramonėje pagrindiniai gamintojai slapta žaidžia žaidimus ir susiduria su daugybe pavojų. Sėkmė veda į sėkmę, o nesėkmė veda į išnykimą rinkoje. Šiandien, didžiausią dėmesį skiriant gaminių kokybei, klientų, galinčių įsigyti lazerinio pjovimo stakles, paklausa keičiasi. Individualizuotą įrangos paklausą skatina rinka, o įrangos eksploatavimo paprastumas tapo vienu iš pirkimo faktorių. Toliau išanalizuokime lazerinių pjovimo staklių pritaikymą ir privalumus.


Pjovimo lazeriu mašina naudoja fokusavimo veidrodį, kad fokusuotų lazerio spindulį į medžiagos paviršių, todėl medžiaga išsilydo. Tuo pačiu metu suspaustos dujos, koaksialios su lazerio spinduliu, yra naudojamos ištirpusiai medžiagai nupūsti, todėl lazerio spindulys juda medžiagos atžvilgiu tam tikra trajektorija ir taip susidaro tam tikra pjovimo siūlės forma.

Lazerinio pjovimo staklių taikymo sritys

Įvairios mašinų gamybos ir perdirbimo pramonės šakos apima stakles, inžinerines mašinas, elektros jungiklių gamybą, elevatorių gamybą, grūdų gamybos mašinas, tekstilės mašinas, lokomotyvų gamybą, žemės ir miškų ūkio mašinas, maisto mašinas, specialias transporto priemones, naftos mašinų gamybą, aplinkos apsaugos įrangą, buitinius prietaisus. gamyba, didelių variklių silicio plieno lakštai ir kt.

Reikšmingi lazerinių pjovimo staklių privalumai

1. Didelis tikslumas: padėties nustatymo tikslumas iki 0,05 mm, pakartotinio padėties nustatymo tikslumas iki 0,02 mm

2. Siauras plyšys: lazerio spindulys sufokusuojamas į labai mažus šviesos taškus, todėl židinio taške pasiekiamas didelis galios tankis. Medžiaga greitai įkaista iki išgaravimo, o išgaruojant susidaro skylės. Šviesos pluoštui linijiškai judant su medžiaga, skylės nuolat formuoja siaurus plyšius. Pjūvio plotis paprastai yra 0,10–0,20 mm.

3. Lygus pjovimo paviršius: pjovimo paviršiuje nėra įbrėžimų, o pjūvio paviršiaus šiurkštumas paprastai kontroliuojamas Ra12.5.

4. Greitas greitis: pjovimo greitis gali siekti 10 m/min, o maksimalus padėties nustatymo greitis gali siekti 70 m/min, o tai daug greičiau nei vielos pjovimo greitis.

5. Gera pjovimo kokybė: bekontaktis pjovimas, minimalus šilumos poveikis pjovimo briaunoje ir beveik nėra ruošinio šiluminės deformacijos, visiškai išvengiama briaunos griūties, susidariusios medžiagos perforavimo ir kirpimo metu. Paprastai pjovimo siūlei antrinio apdorojimo nereikia.

6. Jokio apdirbamo ruošinio pažeidimo: pjovimo lazeriu galvutė nesilies su medžiagos paviršiumi, užtikrinant, kad ruošinys nebūtų subraižytas.

7. Neturi įtakos pjaunamos medžiagos kietumui: lazeriu galima apdoroti plienines plokštes, nerūdijantį plieną, aliuminio lydinio plokštes, kietuosius lydinius ir kt., be deformacijų, nepriklausomai nuo kietumo.

8. Neturi įtakos ruošinio formai: Lazerinis apdirbimas turi gerą lankstumą, gali apdoroti bet kokią formą, gali pjauti vamzdžius ir kitas netaisyklingas medžiagas.

9. Investicijos į pelėsius taupymas: Apdorojant lazeriu nereikia formų, nereikia naudoti pelėsių, nereikia taisyti pelėsių, taupomas pelėsių keitimo laikas, taip sutaupoma apdirbimo ir sumažinama gamybos sąnaudos, ypač tinka apdirbant didelius gaminius.