Pjovimas lazeriu, naudojant koherentinių fotonų spindulį, kad būtų tiekiama labai koncentruota energija siaurai sufokusuotame karštame taške, yra universalus ir plačiai naudojamas metodas preciziškam medžiagų apdorojimui. Lazerio spindulys gali sukelti įvairių medžiagų lydymą, garavimą ir abliaciją, todėl jis tinkamas įvairioms reikmėms.Pjovimo lazeriu staklesnaudoti lazerinius šaltinius, tokius kaip CO2, metalu legiruoto silicio dioksido stiklas NdYAG ir legiruoti skystųjų kristalų prietaisai, suteikiantys platų galios variantų spektrą, kad atitiktų skirtingus reikalavimus.
Programospjovimo lazeriu staklesyra įvairios ir nuolat plečiasi. Tai apima lakštinių komponentų gamybą, greitą vamzdžių pjovimą, smulkių raštų graviravimą, mikro gręžimą per deimantus ir mikrosuvirinimą lustų gamybos procesuose. Dėl savo gebėjimo užtikrinti didelį tikslumą, išvengti medžiagų užteršimo, pasiekti didelį greitį ir valdyti neribotą 2D sudėtingumą, pjovimas lazeriu tapo pageidaujamu metodu daugelyje pramonės šakų.
Nepaisant daugybės privalumų,pjovimo lazeriu staklestaip pat turi tam tikrų trūkumų. Medžiagos storio apribojimai, kenksmingų dujų ir dūmų susidarymas, didelis energijos suvartojimas ir didelės išankstinės išlaidos yra vieni su šia technologija susijusių iššūkių. Tačiau nuolatinė lazerinio pjovimo technologijos pažanga siekiama pašalinti šiuos apribojimus ir toliau gerinti efektyvumą bei ekonomiškumą.