Darbo principas alazerinio žymėjimo mašinaiš esmės apima fokusavimą ir didelio tikslumo lazerio energijos panaudojimą, kad būtų sukurti smulkūs raštai ar tekstas ruošinio paviršiuje. Procesas prasideda lazeriu, kuris veikia kaip energijos šaltinis ir skleidžia didelės galios monochromatinį lazerio spindulį. Tada lazeris praeina per kruopščiai suprojektuotą lęšių ir reflektoriaus sistemą – procesas panašus į optinio teleskopo fokusavimo mechanizmą, kuris sujungia iš pradžių išsklaidytą lazerio spindulį į itin mažą, labai koncentruotą šviesos tašką.
Kai ši didelės energijos šviesos taškas tiksliai nukrenta ant ruošinio paviršiaus, didžiulė energija, kurią ji neša, akimirksniu paverčiama vietine aukštos temperatūros ir aukšto slėgio aplinka. Esant tokioms ekstremalioms sąlygoms, medžiaga ant ruošinio paviršiaus patiria fizinius ar cheminius pokyčius, įskaitant tiesioginį medžiagos išgaravimą (t. y. sublimaciją) arba sudėtingesnes oksidacijos reakcijas, paliekant aiškų ir ilgalaikį pėdsaką ant ruošinio.
Thelazerinio žymėjimo mašinayra puikiai sukonstruotas, o pagrindiniai jo komponentai atlieka atitinkamas pareigas: lazeris yra atsakingas už lazerio šviesos generavimą; objektyvo ir reflektoriaus derinys yra „optinio kelio inžinierius“, užtikrinantis, kad lazerio spindulį būtų galima tiksliai sufokusuoti; nuskaitymo veidrodis yra tarsi braižytuvo rašiklio antgalis, kuris tiksliai valdydamas šviesos taško judėjimo trajektoriją ant ruošinio piešia iš anksto nustatytą raštą arba tekstą; o valdymo sistema yra viso to vadovas, atsakingas už kiekvieno komponento darbo koordinavimą, siekiant užtikrinti, kad visas žymėjimo procesas būtų efektyvus ir tikslus.
Apibendrinant galima pasakyti, kadlazerinio žymėjimo mašinapasiekia tikslą greitai ir tiksliai palikti suasmenintas žymes ant ruošinio paviršiaus naudojant labai sufokusuotą lazerio spindulį ir tiksliai valdomą nuskaitymo sistemą.