Metalo liekaną, esančią ruošinio gale, vadiname pakabinamu šlaku. Lazerinio pjovimo staklės apdorodami gamins daug šilumos. Paprastai tariant, pjovimo metu susidariusi šiluma pasklis po visą ruošinį išilgai pjovimo siūlės, o tada ruošinys bus visiškai atvėsintas. Tačiau pjaunant mažos skylės ruošinį, skylės išorė gali būti visiškai atvėsinta, o skylė viduje esanti šiluma gali būti išsklaidyta dėl mažos erdvės, o šiluma yra per daug koncentruota, todėl pakimba per daug šlakai. Be to, pjaunant storą plokštę, ant medžiagos paviršiaus susikaupęs išlydytas metalas ir susikaupusi šiluma sutriks pagalbinio oro srautas, o šilumos sąnaudos bus per didelės, dėl ko pakris šlakai.
Kaip tai išspręsti? Nupjovę šlakus, pirmiausia norėdami sužinoti priežastį, išsiaiškinkite po šių punktų: išsiaiškinkite po šlako susidarymo.
1. Lazerio išėjimo galia nėra pakankamai didelė
Pjaunant storą plokštę, galios nepakanka, kad ištirptų visa plokštė. Jei galią galima reguliuoti, galią padidinti, kad būtų galima patikrinti, ar ją galima nutraukti. Jei galia buvo sureguliuota maksimaliai, reikia pakeisti didesnės galios lazerį.
2. Lazerio spindulio židinys nukrypsta
Per arti ar per didelis fokusavimas paveiks pjovimo kokybę, jį galima reguliuoti tik patikrinus, atsižvelgiant į jo poslinkį.
3. Pagalbinių dujų slėgio nepakanka
Pagalbinės dujos gali nupūsti šlakus ir atvėsinti karščio paveiktą zoną. Jei oro slėgis per mažas, likučių negalima išpūsti iš ruošinio arba ruošinio negalima laiku atvėsinti, todėl susidaro šlakai. Sureguliuokite oro slėgį iki tinkamo lygio.
4. Pjovimo greitis per didelis arba per lėtas
Jei lazerio pjovimo greitis yra per didelis, ruošinio negalima laiku nupjauti, pjovimo paviršiuje susidarys įstrižos juostelės, o apatinės pusės srityje bus pakabinti šlakai. Jei tiekimo greitis yra per lėtas, pasireikš perlydimo reiškinys, bendras ruožas bus šiurkštus, pjovimo siūlė taps platesnė, o šlakai pakibs viršutinėje dalyje.